Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jałowiec pospolity Meyer na żywopłot?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jałowiec pospolity Meyer na żywopłot?

Marysia_251 18:59, 30 kwi 2015

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 13
witajcie
właśnie odnalazłam ten serwis i jestem zachwycona ilością informacji
Własnie ustalamy obsadzenie jednej strony działki i pomysł (mój) był taki, żeby posadzić Jałowce Meyer duże( ok 1,5 - 2 m) i stworzyć gęsty formowany żywopłot. Znalazłam piękne egzemplarze, tylko nie z pojemników, ale z gruntu i już się dowiedziałam, że jałowiec jest kiepski do przesadzania i może nie prztrwać takiej operacji. Poszperałąm więc w sieci i znalazłam szkółkę, gdzie mogłabym kupić duże w pojemnikach. Tylko pytanie, czy to rzeczywiście dobry pomysł? Macie jakies doświadczenia z zywopłotami jałowcowymi? Czy Meyery są odpowiednie na formowanie? Czy nie będzie problemu zimą ze śniegiem, który zalegając mógłby wyłamywać gałazki? A moze jakiś inny pomysł na żywopłot z iglaków? Tylko nie tuje szmaragdy pls...Może Danusia coś podpowie? Byłabym wdzięczna.

Marysia
Gardenarium 19:10, 30 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skopiuj proszę tego posta i wklej tutaj. Oczywiście odpowiem chętnie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1399-zywoploty-strzyzone-iglaste-inne-niz-cis
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies