Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Oset - walka domowymi/ekologicznymi sposobami.

Pokaż wątki Pokaż posty

Oset - walka domowymi/ekologicznymi sposobami.

chelll 21:50, 11 maj 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dobry wieczór! Toczę nierówną walkę z ostem w warzywniaku. Proszę o wskazówki, jak walczyć z tym chwastem, żeby nie pryskać chemią i nie zniszczyć uprawy? Oset bujnął tak w tym roku, że wygląda jakbym go celowo posiała Nie chcę go i co tu zrobić?
____________________
Handmade by Elka
Gardenarium 23:23, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wycinać najgłębiej jak się da, lub posmarować listki octem z dodatkiem kropli płynu do mycia naczyń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 16:41, 12 maj 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ja dwa lata z nim walcze Danuś ani ocetani glębokie wykopywanie nic nie dało
tydzień temu posmarowałam go rundapem bo mi sie nardzo panoszy an rabatach rozłogami.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
chelll 23:02, 12 maj 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Ja testuję sposób, który wyszperałam w Sieci.
Czekam, aż oset urośnie do ok. 10 cm, potem ścinam ostrym nożem krzak nad ziemią i do mokrej, jeszcze swieżej łodygi wsypuję sól kuchenną. Te miejsca, które w ubiegłym roku tak traktowałam, są w lepszym stanie, chociaż jeszcze nie są idealne. Zabieg trzeba powtarzać. Spróbujcie, wydaje mi się, że to działa, mimo że opoieszale.
Myśałam, że istnieją jeszcze inne , cudowne sposoby (poza nakrywaniem garnkiem, o czym też czytałam ).
Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies