Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Ściana z traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściana z traw

NN23 10:15, 22 maj 2015

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1
Witam,

Nie jestem pewien czy wybrałem odpowiedni dział :/.
Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc.

Jesteśmy w trakcie rearanżacji naszego sklepu. Jedną z nowości w aranżacji wnętrza ma być duża ilość żywej zieleni. Sklep mamy z wielkimi (na całą ścianę ~20m2) oknami od strony południowej, także słońca nie brakuje i jak na razie przez 8 miesięcy kiedy działamy, żadna z roślinek nie ucierpiała .

Niemniej jednak pojawił się problem z doborem rośliny, którą umiejscowić chcemy wzdłuż okien - tworząc z donicy (na zamówienie) swoisty parapet od wewnątrz, a z samej rośliny swego rodzaju "zieloną ścianę".

Przed remontem mieliśmy w sklepie kilka podłużnych, wysokich donic, tworzących wraz z roślinami jakie się w nich znajdowały zielone "ścianki" działowe. Jednymi z roślin jakie w nich umieściliśmy były - jak ja to nazwałem - trawy, które jak teraz czytam okazuje się, że za jakiś czas urosną do niemałych rozmiarów .

W zeszłym roku zakupiliśmy te rośliny w Biedronce . Teraz niestety nigdzie ich nie ma. Znalazłem w Castoramie identyczną roślinkę (niewielka, mająca około 50cm wysokości), która na etykiecie oznakowana była jako "Dypsis lutescens". Po moich aktualnych poszukiwaniach skłaniam się jednak, iż zarówno ta w Castoramie jak i te, które mieliśmy wcześniej w sklepie to raczej "Areka lutecens" - tak przynajmniej wnioskuje po przeglądaniu zdjęć w internecie, ponieważ w kwestii roślin jestem zupełnym amatorem :/.

I teraz pytanie, czy orientujecie się Państwo gdzie w rozsądnej cenie kupić mogę niewielkich rozmiarów w/w rośliny w ilości około ~12-15 sztuk? Aktualnie w żadnej Szczecińskiej hurtowni nie znalazłem ich. Kiedyś było tego pełno w Biedronkach i teraz też pusto. Jedyne dwie sztuki znalazłem w tutejszych Castoramach, ale cena powalała (45 PLN za sztukę, gdzie w innych sklepach kosztowały one około 15 PLN).

I pytanie nr dwa. Czy myślicie Państwo, że roślina ta będzie odpowiednia do naszych planów? Może są ciekawsze gatunki, które znacznie lepiej sprawdzą się w podobnej roli a o których nie mam pojęcia?


Z góry serdecznie dziękuję za pomoc,


Marcin,
Gardenarium 20:01, 23 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj artykuły o ogrodach wertykalnych.

Są tam przykłądowe gatunki, które podałam w artykule, niestety co do dostępności co gdzie jest, nie mamy takich informacji. Szukaj po prostu w internecie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/246-ogrodnictwo-w-pionie-czyli-ogrody-wertykalne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katel 22:41, 24 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Marcinie, to nie trawy, tylko palmy. Jeśli były w biedronce to prawdopodobnie będą i w innych marketach budowlanych oraz spożywczych, tylko kwestia ceny no i pewnie nie kupisz takiej ilości w jednym miejscu. W piątek widziałam je w Realu przy stoisku z warzywami. Jest też na Allegro wpisz "Areca palma".
Jeśli chodzi o inne rozwiązania to ja mam na parapecie Ciborę zmienną ale ona nie jest zbyt wysoka ok 1,2 (wyższa jest cibora papirusowa) ale błyskawicznie się rozrasta.
Zdjęcie z 12 marca i dzisiejsze:


Jak podejmiesz decyzję to napisz proszę i wstaw zdjęcia, sama też jestem tematem zainteresowana.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies