Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Mary 15:49, 21 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
W takim razie Ty także nie masz odmiany Aurea, tylko gatunek.

Pytałaś na początku czy jest ekspansywna. Moim zdaniem nie. Ale po tych kilku latach u mnie rozrosła się i jest taka zbita. Chyba muszę ją podzielić.
Druga sprawa to postępowanie z nią wiosną. Liście są po zimie przyschnięte, więc ja wiosną swoją przycinam. Liście odrastają ładne, zielone. Ale i tak końcówki liści są później brzydkie. Nie wiem czy to kwestia temperatury, czy to jakaś choroba grzybowa.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
GrzegorzHel 19:09, 01 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2018
Posty: 2
Witam serdecznie, czy ktoś podejmnie wyzwanie? Ja szukam tej trawy od zeszłego roku i nie udało mi się jej zidentyfikować. Proszę o pomoc

Gosiek33 20:08, 01 kwi 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Turzyca palmowa ?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 13:47, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, turzyca palmowa
Link do grafik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GrzegorzHel 14:46, 08 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2018
Posty: 2
Dziękuję za naprowadzenie, dokładniej to chyba: Turzyca palmowa 'Little Midge'
libra 14:04, 24 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Dzień Dobry wszystkim!

Proszę o pomoc w ustaleniu tożsamości poniższej trawy. Nie wiem gdzie miałam głowę, nie spisując nazwy odmiany z pojemnika, w którym została kupiona...Ale do rzeczy. Na zdjęciu grupowym to pierwsza sztuka od lewej. Będę wdzięczna za trop!

herbi 15:57, 08 maj 2018

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 15

Czy ktoś rozpoznaje jaki to gatunek? Trawa niezwykle ekspansywna, błyskawicznie porosła prawie całą skarpę, inne rośliny trzeba było eksmitować. Rozłogi tak gęste, że nie da się wbić szpadla, ręczne wyrywanie nic nie daje. Czekam na koparkę i wyrzucę razem z całą ziemią, innej możliwości nie widzę. Wrzucam zdjęcie jako ostrzeżenie i przestrogę przed zagadkowymi prezentami
____________________
Dominikaa 10:19, 10 maj 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 20
Proszę o pomoc co to może być za trawa?
[zmoderowane]
Gardenarium 08:08, 15 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
herbi napisał(a)

Czy ktoś rozpoznaje jaki to gatunek? Trawa niezwykle ekspansywna, błyskawicznie porosła prawie całą skarpę, inne rośliny trzeba było eksmitować. Rozłogi tak gęste, że nie da się wbić szpadla, ręczne wyrywanie nic nie daje. Czekam na koparkę i wyrzucę razem z całą ziemią, innej możliwości nie widzę. Wrzucam zdjęcie jako ostrzeżenie i przestrogę przed zagadkowymi prezentami


To nie jest trawa, to jest turzyca (Carex). Trudno ją wypielić, bo tworzy rozłogi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:09, 15 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominikaa napisał(a)
Proszę o pomoc co to może być za trawa?
[zmoderowane]


To mógł być Carex 'Kyoto' lub 'The Beatles'. Może też być Carex montana.

To nie jest trawa, to turzyca.
Wklejaj link do zdjęcia, nie wklejaj zdjęć nie swojego autorstwa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies