Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Artur_ 14:24, 02 kwi 2020

Dołączył: 02 kwi 2020
Posty: 1
Witam serdecznie
Pod koniec ubiegłego roku nabyliśmy dom wraz z obszernym, aczkolwiek zaniedbanym trawnikiem. Na chwilę obecną przystępujemy do regeneracji. W planach jest również dosianie trawy w miejscach najbardziej zniszczonych. Stąd też moja prośba o pomoc w identyfikacji gatunku trawy, który jest dominujący. Są to bardzo cienkie i delikatne źdźbła, rosnące w kępkach. Poprzedni właściciel wspominał o trawie sportowej i mieszance Wimbledon. Trawnik zakładany był jednak dobre pare lat temu i skład mógł się od tego czasu zmienić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Chciałbym zachować jednorodność trawnika na całym obszarze działki i utrzymać efekt niezwykle drobnych blaszek










Gardenarium 05:48, 09 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem na tej podstawie jaki to gatunek, ale nie jest niepożądany, więc należy:

- nisko skosić trawnik, prawie po ziemi, najniżej jak się da\
- zwertykulować.
- posypać kompostem lub dobrą ziemią z worków do trawników
- w pustych miejscach zrobić dosiewki
- nawóz do trawników (nie długodziałający tylko normalny)
- lanie wody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jason 07:53, 10 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Artur_,

Na pewno kostrzewa, ale jaka dokładnie to nie wiem. Możliwe, ze czerwona kępowa.
BG12 20:54, 13 kwi 2020

Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 6
Podpowiedzcie proszę do jakiej wysokości dorasta Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster - sprzeczne informacje znajduje na stronach sprzedawców ... A może polecicie mi jakąś trawę o zbliżonym pokroju o wysokości 180-200 cm
pabia 19:26, 10 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 22
Poproszę o identyfikację carexu.
SylwiaBe 10:44, 17 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Cześć, tak mi się te trawy podobają, ale nie wiem, co to za rodzaj (chodzi o te zaznaczone) - bardzo bym prosiła o identyfikację dobrzy ludzie
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 19:23, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
A może to turzyce? Brązowa to Buchanana, a ta zielonkawa Frosted Curls? ktoś coś?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Mary 22:07, 18 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
SylwiaBe napisał(a)
A może to turzyce? Brązowa to Buchanana, a ta zielonkawa Frosted Curls? ktoś coś?

To nie jest turzyca Buchanana. Ona jest o wiele wyższa. Brązowa to może turzyca Bronze Form albo Bronzita.
Zielona to może być Frosted Curls.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
SylwiaBe 22:11, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Mary napisał(a)

To nie jest turzyca Buchanana. Ona jest o wiele wyższa. Brązowa to może turzyca Bronze Form albo Bronzita.
Zielona to może być Frosted Curls.

Ok, dzięki, tylko to są kilka dni temu świeżo posadzone trawki, więc tak do końca nie wiem, czy ona będzie taka, czy wyższa, bo np w porównaniu do tej zielonej ona jest ciut większa. Ale dzięki, dzięki za odzew
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Mary 22:32, 18 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Młoda turzyca Buchanana też inaczej wygląda. To byłoby kilka wyższych źdźbeł, a nie gęsta niska kępa.
Nie lubi też przycinania.
Zdjęcie nie jest wyraźne ale obie turzyce mają podobny pokrój. Dlatego uważam, że to Bronze Form lub Bronzita.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies