Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Agatorek 00:05, 15 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Jak odróżnić turzycę Amazon mist od Frosted Curls?

Mam albo jedno, albo drugie

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gardenarium 07:58, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Frosted na końcach robi jakby "kołtunki". Ale co robi Amazon - nie ma, nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bettka 08:15, 26 lip 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Czy ktoś wie, co to za Carex, jak rośnie, jak wygląda zimą? U mnie w ogrodniczym często są roślinyopisane tylko ogólnie, carex, trzemielina w odmianach etc.
Agatorek 19:43, 26 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gardenarium napisał(a)
Frosted na końcach robi jakby "kołtunki". Ale co robi Amazon - nie ma, nie wiem.


Dziękuję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 09:45, 27 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Agatorek napisał(a)
Jak odróżnić turzycę Amazon mist od Frosted Curls?

Mam albo jedno, albo drugie


Ja mam wątpliwości czy da się je odróżnić. Podejrzewam, że może to dwie, używane zamiennie nazwy tej samej odmiany.
https://www.tulipgardencentre.co.za/product/carex-comans-frosted-curls-15cm/
https://www.expressgardencentre.co.uk/carex-comans-amazon-mist-frosted-curls-1021881c
https://www.jparkers.co.uk/carex-comans-amazon-mist-frosted-curls-1021881c

Choć tutaj znalazłam info, że jest jest bardziej zielona, a druga srebrna.
https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/modne-turzyce,52550.html
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ztomas 18:40, 12 wrz 2021


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 73
Proszę o pomoc w identyfikacji. Kupione jako Trzcinnik Karl Foerster. Ach te zakupy internetowe
____________________
Tomek Ogród Mokre
Aprilrecords 17:44, 21 paź 2021

Dołączył: 21 paź 2021
Posty: 1
Szanowni Państwo,
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu nazwy trawy ze zdjęcia. Trawa rośnie dziko na obrzeżach miasta i ma od 120 do 200 cm wysokości. Zastanawiam się czy to rodzaj miskantów, które ktoś posadził i tak się rozrosly czy może trawy naturalnie występujące w naszym kraju?
Gardenarium 08:01, 06 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ztomas napisał(a)
Proszę o pomoc w identyfikacji. Kupione jako Trzcinnik Karl Foerster. Ach te zakupy internetowe


To moim zdaniem rozplenica, całkiem ładna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:07, 06 lis 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bettka napisał(a)
Czy ktoś wie, co to za Carex, jak rośnie, jak wygląda zimą? U mnie w ogrodniczym często są roślinyopisane tylko ogólnie, carex, trzemielina w odmianach etc.


Ogrodniczy sklep powinien wiedzieć podstawową rzecz, że Carex to nie żadna "trawa" a turzyca. To całkiem inna rodzina i z trawami ma wspólny tylko wygląd "trawiasty".

Na zdjęciu może być Carex remota. Podobnie cienkie "listki" ma Carex pensylvanica
albo Carex flagellifera'Kiwi'.

Jaki on jest zależy od tego jak się przebarwia. Zimą turzyce są zimozielone, w przeciwieństwie do traw, które robią się beżowe i suche w wyglądzie i marnieją. Carex nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Koko 17:09, 21 sty 2022


Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 34
Czy ktoś mi powie co to za trawsko? zimozielona, wypiera moją hakonechloa. Ekspansywna bandytka do eliminacji, czy cenny okaz warty rozdzielenia i chołubienia? Szerokolistna, głęboki zielony kolor, ma pofałdowane liście, nie taka gładka jak turzyca.
____________________
Joanna na ugorze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies