Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Arboretum Bolestraszyce

Pokaż wątki Pokaż posty

Arboretum Bolestraszyce

myszorek 17:12, 05 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
i jeszcze dwa niedobitki: drzewa w wodzie
____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:03, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Jak co roku i tym razem odwiedziłam Arboretum.Wracam tam jak jak bumerang z tęsknoty za tym czarodziejskim miejscem, a po odwiedzinach jeszcze długo mam w pamięci obrazy z tego parku-ogrodu i zastanawiam sie czym mnie zaskoczy następnym razem
Pamiętam w dzieciństwie jak Ojciec zabierał nas tam na spacery.Wspinaliśmy się tajemniczą ścieżką w górę, aby podziwiać starorzecze Sanu, jego meandry, rozległe pola i pastwiska, na których wypasały się ogromne ilości krów. Cóż, krajobraz się zmienił i łaciatych krów też już tyle nie ma, ale sam ogród rozwija się i pięknieje z roku na rok coraz bardziej. Uwielbiam podziwiać te nasadzenia w naturalnym krajobrazie.Nie ma tam miejsca na ścisk.Jest swoboda, wolność i natura.Jest pięknie.Teraz ja zabieram tam swojego męża i córkę-obydwoje kochają to miejsce
widok na 'bramę wejściową-charakterystyczne nasadzenia iglaków niby nudne ale na otwartej przestrzeni są jak rzeźby

ogródek dla niepełnosprawnych z podniesionymi rabatami, ławeczkami, można dotkąć, powąchać i zjeść przepyszną morwę



w ogrodzie pojawiło się sporo skorup ceramicznych wykonanych przez studentów z Lublina

____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:07, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772

hortensja anabelle i przetacznik kłosowy

pierwsze lelije rozkwitają




stawy traw- przy naturalistycznym zbiorniku pięknie wyróżnia się linia strzyżonego żywopłotu

____________________
ogród zmyślony
Sebek 22:09, 29 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepięknie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 22:10, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772

nie byłabym sobą gdybym nie zrobiła setki ujęć kokonów na starej wierzbie. Dla mnie to mistrzostwo świata

kolejna skorupa

pokazywana po raz tysiąć pięćset sto dziewięćset brama wejściowa

metasekwoje i cypryśniki błotne - chyba moje ukochane drzewa
____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:12, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
czyż nie są przepiękne?



nadgryziony zębem czasu wspaniały podest nad stawem-spatynowane drzewo jest bajeczne, choćby nawet i zwykły iglak

kawałek stawu
____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:15, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
nasadzenia w "błocie"

modna ostatnio i pożądana przez wielu gunnera


i kawałek wrzosowiska
____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:20, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
a w nim bajeczny czosnek-jak zwykle nie zdążyłam na kwitnienie, może następnym razem (allium schubertii)

a teraz idziemy w górę podziwiać stare wielkie lipy, robinie, tulipanowce i...

las pióropuszników

a tu widać rozmach tego wszystkiego-sorki za ludzika, ale nie miałam miarki
____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:24, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
a na górze jest takie urokliwa alejka, do której rzadko kto trafia, wszyscy piętrzą się na dole przy stawie i fontannach, tudzież przy budce z lodami(i piwem)


i znowu jesteśmy na dole przy starym dworku i tu mamy trochę Meksyku

mamy też piękną plamę z ligularii
____________________
ogród zmyślony
myszorek 22:28, 29 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
to miejsce kojarzy mi się z Chelsea-nooo, bez obrazy dla wystawy kwiatów, ale jest tak po "swojsku" i przyjemnie-chyba tegoroczni laureaci coś odgapili od nas


właśnie przebiegł kot i zdeptał kompozycję

pajęczyna na czosnku i kokoryczce

____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies