Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski zakątek z nieduża działką

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski zakątek z nieduża działką

iwka 08:45, 23 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
To jest miejsce przy śmietniku?

Ja bym dała tu jakiś wyższy akcent, coś na pniu i może lika mniejszych trawek
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:39, 03 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
gdzie się podziewasz? pokaz co tam wykombinowałaś
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
NetkaZ 22:00, 05 lip 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Dzięki iwka za zainteresowanie
Oj przyznam bez bicia że nic nie wykombinowałam niestety brak wiekszej ilosci casu na spokojne planowanie, czy poczytanie forum. Wakacje się zaczęly i dzieci mam przez cały dzień w domu, więc latam jak przeciąg tu i tam, a jeszcze u małego bąbla mojego zaczęłam nocnikowanie więc i roboty więcej.
Znalazłam swego czasu jeden wątek z prostokątna rabatą, może coś z tym pomyslę jak Danusia tam radzi.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2827-prostokatna-rabata

____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
iwka 13:20, 14 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
puk puk jest tu ktoś?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
NetkaZ 14:47, 19 cze 2020

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Witajcie po długiej przerwie. Zdziwiłam się jak zajrzałam do swojego wątku, jak zmienił sie mój ogródek. Pokażę wam zmiany.
To rabata większa, rosną tam żurawki, 1 hortensja vanille fraise, sosny varella, i rozplenice japońskie no i katalpy. W tym roku niedawno dosadziła, miskanty gracillimus.







Obok mniejsza rabata przy śmietniku, w tym roku posadziłam żurawki, choć nie jestem do końca pewna czy ten kolor pasuje do reszty.





____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 14:54, 19 cze 2020

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
W tym roku planujemy zrobić rabatę przy tarasie ze źródełkiem. Chciałam doradzić się w dziale projektowanie pojedyńczych rabat, ale tam juz chyba nikt nie zagląda. Może tutaj ktoś spojrzy.



Powoli zbieram potrzebne rzeczy. Kamień juz przewiercony.
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 15:03, 19 cze 2020

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Rabata jest od strony południowej, częściowo pod balkonem. Nie ma tam linii kroplującej, planuję ręczne nawadnianie. Rabata będzie wysypana grysem kamiennym szarym. Mam problem z sensownym rozplanowaniem rabaty, żeby nie za dużo i nie za mało roślin było. Może coś podpowiecie i coś sie wyklaruje.

Planowałam coś takiego.

Ale jak to bywa z planami, zaczęłam się zastanawiać że może lepiej by było dać 3 trzmieliny obok przy murku w szpalerze, i może jakąś hortensję little lime bym przemyciła w rogu po drugiej stronie? Póki co nie mogę znaleźć seslerii jesiennej, są tylko błękitne.
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies