Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski zakątek z nieduża działką

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski zakątek z nieduża działką

NetkaZ 12:37, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Kochani witam Was na Ogrodowisku
Postanowiłam załozyc swój wątek, choć podczytuje was juz od jakiegos czasu.
Ale licze na wasza pomoc w zagospodarowaniu kilku rabat. Nie musze chyba dodawac że na ogrodach sie nie znam, co najwyżej znam kilka nazw roslin, krzewów i na tym moja wiedza się kończy. Przy zakładaniu ogrodu starałam na bieżąco czytac to co w danej chwili było mi potrzebne. A czasu na czytanie mam niedużo przy 3 dzieci i obowiązkach. Juz od dłuższego czasu nosiłam sie z zamiarem założenia wątku. Ostatecznie skłoniło mnie to że pani z która umówiłam się na zaprojektowanie 3 rabat nie odbiera telefonów, w żaden sposób nie moge się z nią skontaktować, a obiecywała zrobic juz miesiąc temu projekt. Więc wysłałam smsa ze rezygnuję, i dlatego jestem u was. Może z wasza pomocą się uda
A więc po trochu przedstawie wam na zdjęciach jak było i co się zmieniło. Działka ma 550 m ,w mieście, ale na uboczu, czasem można miec wrażenie jakby na wsi.
Na poczatku było tak:
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 13:08, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Po wielu trudach niecałe 3 lata temu 1 października wprowadziliśmy się do własnego domu



Na wiosnę postanowilismy na części działki za domem założyć trawnik, żeby choc dzieci miały gdzie pobiegać a namiastka zieleni cieszyła oko
Nawieźlismy sporo ziemi, wyrównalismy i poczekaliśmy az wzejda chwasty, opryskaliśmy...


zebraliśmy to co uschło


____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
iwka 13:22, 11 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Hej witam sąsiadkę W końcu ktoś blisko
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
NetkaZ 13:26, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Zasialismy trawę

Na jesieni po koszeniu wyglądała tak:

____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
Makao_J 13:43, 11 cze 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witam
Też miałam taki piękny trawnik przez dwa sezony a potem przyszedł pan kret i wszystko przeorał. Może będziecie mieli więcej szczęścia. Ale miło popatrzeć. Trzymam kciuki za wytrwałość w tworzeniu ogrodu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
NetkaZ 13:45, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Na wiosnę następnego roku zasadzilismy thuje na połowie działki
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 13:51, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
A w tym roku na wiosnę pierwszy pojawił sie plac zabaw dla dzieci, potem udało sie postawić tunel i conieco zasadzić.




____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 13:53, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Witaj iwka
Trawnik był ładny na początku, teraz juz koniczyna sie pojawiła i trzeba bedzie opryskać niebawem, ale to przed nami
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 22:38, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Niedawno zrobilismy kostkę przed domem i wokoło domu, dosadzilismy thuje po jednej i drugiej stronie działki wzdłóż ogrodzenia
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
NetkaZ 22:52, 11 cze 2015

Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 32
Powstała więc rabata 1, dośc spora, o wymiarach 7 metrów na 210

w oddali przy smietniku mam zamiar posadzić 2 berberysy w środku, a na zewnatrz 4 tawuły japońskie


a tutaj, no własnie....

Rabata 2 o wymiarach 160 na 340


I obok furtki obok rabatki 2 miejsce na pojedyńcze nasadzenie ( tam gdzie leżą worki z korą na zdjęciu w wczesniejszym poście), około 80 na 80 cm
____________________
Aneta-Miejski zakątek z nieduża działką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies