Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe poletko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe poletko...

ewka16 08:35, 20 cze 2015

Dołączył: 16 cze 2015
Posty: 4
Witam wszystkich użytkowników Ogrodowiska Jestem pełna podziwu jak umiecie sobie radzić i doradzić wzajemnie podczas zakaładania i pielęgnacji swoich ogródków. Liczę i ja na Waszą pomoc na razie nie mogę zamieścić fotek ze swojego poletka bo mamy je totalnie rozkopane. Spróbuję jednak zamieścić takie, które oddaje w większości wygląd moich nasypów koło muru domu, po obu stronach schodów wejściowych. Chciałabym je jakoś zagospodarować. Najpierw chciałam same iglaki, jałowce płożące ale jednak nie chcę takich dywanów jak się rozrosną. Myślałam o połączeniu iglaków żółtych i niebieskich z jakimiś miniaturowymi zimozielonymi krzewami w innym kolorze, moze nawet z krzewem róży albo azalii. Pytanie tylko jakimi. Najlepiej gdyby mogły zimować w glebie bo nie mam specjalnie warunkow i doświadczenia w przechowywaniu roślinek. Bardzo proszę doradźcie jakie krzewy niskie mogłabym zasadzić alby cieszyły kolorami cały sezon. Będę wdzieczna
pozdrawiam

Ewa
Gardenarium 17:58, 20 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niskie rośliny cieszące kolorami cały sezon to półzimozielone azalie japońskie, wrzosy i wrzośce, z których możesz stworzyć w połączeniu z jałowcami kolorowe wrzosowisko.

Do tego różaneczniki. może jakieś drzewko gdzieś?

Ale wrzosów trzeba sadzić polami po kilkadziesiąt sztuk, inaczej zrobi się przysłowiowy misz-masz. czyli pomieszanie z poplątaniem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewka16 15:12, 22 cze 2015

Dołączył: 16 cze 2015
Posty: 4
Dziękuję za podpowiedź. Wlasnie myślałam o wrzosach, aby zrobić z nich taką obwódkę samym dolem skarpy, żeby wstępnie oddzielić ją od trawnika. Chyba że ładniej będzie jeśli będą kępami posadzone gdzieś między jalowcami. Ale czy powinny mieć jakąs specjalna glebę? Ta,jaka jest to raczej gleba budowlana, czyli to co było w miejscu fundamentów. I jeszcze jedno pytanie. Czym zasypać całość? Nie chciałabym używac agrowłokniny, bo mi to jakos nie przypada do gustu, chyba że powinnam? A czy kora sosnowa bylaby ok, tylko czy jej wiatr nie będzie zdmuchiwał? Będę wdzieczna za podpowiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies