Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik na podmokłej glebie , krety i podmokły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik na podmokłej glebie , krety i podmokły ogród

Radew 17:06, 17 lip 2015

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 3
Witam

Problem jest trochę złożony :

Po pierwsze mam strasznie nierówny ogródek ( krety i woda zrobiła z niego "fale dunaju".

Po Drugie Krety ( mimo usilnych prób wytępienia/pogodnienia drań/dranie wracaja i z tygodnia na tydzień robią coraz większy bajzel.

I po trzecie każda burza to wielkie kałuże na ogródku ( 20cm ziemi/piachu a potem glina)

i tu pytanie do was jak się z tymi problemami uporać?
Gardenarium 17:14, 17 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed założeniem ogrodu trzeba o tym mysleć, nie po.

Zaorać teren, zrobić niwelację, zrobić odwodnienie z odprowadzeniem wody poza działkę albo do studni chłonnych, założyć siatkę i położyć trawnik z rolki. Oczywiście na równym terenie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Radew 17:49, 17 lip 2015

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 3
Problem w tym że ten ogród jak i dom ma 80 lat ( zakładali go moi pradziadkowie) fakt mój Ojciec próbował coś z nim robić ale bez wielkich sukcesów a że teraz zostałem jedynym facetem w rodzinie to odpowiedzialność za to spada na mnie stąd moje pytanie Bo gdyby to był nowy ogród to na pewno nie było by problemów tego typu
Gardenarium 18:15, 17 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to zaorać, wyrównać, zobaczyć dlaczego przez 80 lat nie było problemu z wodą, a teraz jest, zobaczyć gdzie da się odprowadzić wodę, zrobić drenaż liniowy ze spadkiem.. i po robocie.

Na koniec założyć nowy trawnik, dosypując ziemi w nierówności, kładąc siatkę i potem trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies