Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon przycinanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon przycinanie

bql3 14:03, 28 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Gosiu - jeśli mogę doradzić no to trochę nie w czas aby przysłowiowo 'ciachać' ostro klon, bo to nie najlepsza pora i lepiej to zrobić bardzo póżną zimą. W ten czas widać wszystkie gałązki bez liści które chcemy usunąć gdy na przykład klon nie rośnie czy też nie układa się tak jak chcemy. No a teraz to gdy byś klon przycinała to Ci będzie "płakał" puszczając soki i w okresie od wiosny do jesieni - raczej stosować przycinanie kosmetyczne listków. Osobiście tej doktryny przycinania klonów się trzymam i polecam a jeśli będziesz już robić przycinanie to sekator bezwzględnie musi być sterylny.

pozdrawiam
Jan

ps "chochlik" co do nazwy jaką napisałaś wkradł Ci się w tekst Twojego postu - bo okaz, (tak na moje oko ), który posiadasz na swojej rabacie -jest na pewno jedną z odmian klona palmowego a nie japońskiego.


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Elunia 19:09, 28 maj 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Moje pytanie dotyczy klona Sunset.
Kiedy można go ciąć, w jaki sposób oraz co można osiągnąć poprzez cięcie.

To samo dotyczy klona palmowego.
____________________
EluniaDziałka pod lasem
Malgo 10:05, 29 maj 2017

Dołączył: 10 maj 2017
Posty: 58
Janie, bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, tak sądziłam, ze teraz to raczej nie będzie odpowiednia pora ale chciałam się upewnić czy w ogóle można go ciąć i bardzo mi pomogłeś.
co do nazwy to klon kupując klon sądziłam, że kupuję palmowy i uważałam, że one nie rosną za wysokie, tymczasem mój ma już prawie 160 cm więc uznałam że może z niedopatrzenia klon japoński kupiłam, ale cieszę się rozwiałeś moje wątpliwości
____________________
Gosia Ogród głównie w lesie
adkawi 19:37, 29 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Czy można ciąć teraz klona flamingo.Chcę go prowadzić w formie kuli i dopiero jak wypuścił listki to widać gdzie wyrastają niepotrzebne odrosty.
____________________
Adrianna
Toszka 23:49, 29 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
adkawi napisał(a)
Czy można ciąć teraz klona flamingo.Chcę go prowadzić w formie kuli i dopiero jak wypuścił listki to widać gdzie wyrastają niepotrzebne odrosty.

Termin ciecia wszystkich klonów to luty/marzec i pierwsza połowa sierpnia.
Inne terminy bierzesz na własne ryzyko (wyciekanie soków i choroby grzybowe)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
adkawi 16:41, 30 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dzięki Toszka w takim razie odpuszczam,dość mam już robali w tym roku ;/
____________________
Adrianna
Elunia 19:33, 30 maj 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Dobrze wiedzieć, że można ciąć w I połowie sierpnia.
Wczesną wiosną kupiłam klona Flamingo (oczywiście bez liści). Czekałam i czekałam i doczekać się nie mogłam. Zadzwoniłam do szkółki i jakież było moje zdziwienie jak sprzedawca zaoferował mi innego Flaminga. Przywiozłam bezlistne drzewko do szkółki ale zamieniałam już Flaminga na Sunset.
Nie mogę teraz oczu nacieszyć bo co przyjadę w weekend to mój klon ma inny kolor liści.
Chcę go formować w kulę i musze poczekać do sierpnia.
____________________
EluniaDziałka pod lasem
mpkone 14:37, 20 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 3
Cześć
Zakupiłem dom przed którym stoi wielkie drzewo. Chciałbym przyciąć znacznie jego konary. Z wstępnych ustaleń, jest to klon. Czy to jest dobra pora? Czytałem różne opinie. Niektórzy podają, że czerwiec do września, niektó rzy że początek wiosny.
W załączniku przesyłam zdjęcie
Karol99 16:25, 20 mar 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jeżeli faktycznie jest to klon, to obecna pora będzie nieodpowiednia na cięcie. Klony cięte wiosną „płaczą”.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
mpkone 17:16, 22 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 3
Karol99 napisał(a)
Jeżeli faktycznie jest to klon, to obecna pora będzie nieodpowiednia na cięcie. Klony cięte wiosną „płaczą”.



Dziękuję za szybką opowiedź. Czyli czerwiec - sierpień, jak będzie już całkiem oblisciony? Czym tniemy? Piła motorowa da rady?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies