Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon przycinanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon przycinanie

AlicjaCW 10:31, 15 mar 2021

Dołączył: 08 maj 2019
Posty: 4
Ja mam takiego czerwonego klona, posadzony ubiegłej wiosny, potem przesadzony, jakaś odmiana o czerwonych liściach (w sumie ciemno czerwone/brązowe). Rośnie na pełnym słońcu i wystrzelił mu w zesłym roku taki przewodnik. Nie zależy mi na tym by formować go w kulke ale by pokrój był bardziej zwarty i nie wiem czy ciąć ten przewodnik z lewej, czy to nie pobudzi go do większego wzrostu, czy ciąć te krótsze gałązki? Ciąć teraz czy czekać na jesień?

anitan 16:06, 16 mar 2021


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ja bym przycięła, żeby wyrównać
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Beata36 08:41, 25 maj 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Witam potrzebuje rady madrzejszychchciałabym posadzić od strony południowej drzewa które dałyby trochę cienia ponieważ latem straszna tu patelnia...myslę o brzozach dorbenos lub klonach jawor tylko drzewa nie mogą być większe niż 3m ponieważ obok jest budynek sąsiada i linia wysokiego napięcia czy oba te drzewa można ciąć i czy cięciem powstrzymam ich rośnięcie w górę?drugie pytanie co mogę posadzić w pobliżu oczyszczalni i drenażu zeby dało również sporo cienia?pozdrawiam Was serdecznie
Patrycja_KG_Lu 12:09, 25 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Beata36 napisał(a)
Witam potrzebuje rady madrzejszychchciałabym posadzić od strony południowej drzewa które dałyby trochę cienia ponieważ latem straszna tu patelnia...myslę o brzozach dorbenos lub klonach jawor tylko drzewa nie mogą być większe niż 3m ponieważ obok jest budynek sąsiada i linia wysokiego napięcia czy oba te drzewa można ciąć i czy cięciem powstrzymam ich rośnięcie w górę?drugie pytanie co mogę posadzić w pobliżu oczyszczalni i drenażu zeby dało również sporo cienia?pozdrawiam Was serdecznie


To jest wątek o przycinaniu klonów. Wydaje mi się, że musisz zapytać w wątku o liściastych. Wtedy szybciej otrzymasz odpowiedź.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
bettka 18:51, 05 kwi 2024

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Mam klona palmowego Orange Dream na pniu. Nie był przycinany i planowałam zrobić to tej wiosny, ale niestety przepuklina kręgosłupa skutecznie ucięła moje plany. Teraz klon wypuścił już malutkie listki, więc domyślam się, że to nie pora na cięcie?

Kiedy w ciągu roku mogłabym go przyciąć?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies