Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Usuwanie chwastów ze szczelin kostki

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie chwastów ze szczelin kostki

Gardenarium 13:09, 02 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma idealnego sposobu, popróbuj i wklej tutaj wyniki swoich doświadczeń.

ocet niszczy mech
nie wiem jaki roztwór
palnik wypala mech
gdzie kupić ? w markecie budowlanym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 18:54, 18 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
zielinka napisał(a)


Czy ta zamiatarka jest Wasza czy wynajmowana? Ceny w sieci za nową są trochę kosmiczne, ale jeśli naprawdę tam dobrze działa, to może samo wynajmowanie wystarczyłoby mi na utrzymanie kostki w porządku i bez chwastów.

zamiatarka jest nasza. Minusem jest cena i to, ze trzeba miec miejsce na jej przechowywanie. My mamy. Nietety ostatnio jakos mala ja uzywamy. raz w roku to za malo. Musze w tym roku sie poprawic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
brylancik 23:39, 04 maj 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 12
Czytałam gdzies ze soda. Czy to prawda?
Gardenarium 07:55, 05 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. nie ma przepisu jaki, będzie tak, jak zrobisz
2.wrzuć w internet
3.Nie ma takich sposobów, albo wszystko albo nic
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:24, 06 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam duże powierzchnie wybrukowane kostką kamienną. Po latach doświadczeń, próbowałam różnych metod, mogę powiedzieć, że manualne usuwanie nożem jest najlepsze.
Nie odrastają tak szybko (ani chwasty, ani mech). Ocet jest skuteczny ale po spaleniu chwastów trzeba po jakimś czasie zamieść kostkę.

Przy ręcznym usuwaniu wykonuje się to od razu, za jednym zamachem. Po randapie wszystko odrasta silniejszei lubi on spłynąć na obrzeża kostki i pali trawę tuż przy. Trudno wyłączyć taką kostkę z użytkowania na okres karencji.

Można wyrwać chwasty pod ciśnieniem. Można wypalić palnikiem.


Ręczna praca jest żmudna ale daje satysfakcję.



Stara kostka po czyszczeniu, porobiły się szczeliny i chcę ją ponownie wyfugować.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Elunia 12:49, 17 maj 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Ja chwasty, które porosły w szczelinach między kostkami brukowymi pryskam Randapem a przy obrzeżach z trawnikiem zielsko usuwam ręcznie za pomocą szpachli lub noża (aby nie spalić trawy).
____________________
EluniaDziałka pod lasem
elzbietakon 09:10, 04 gru 2017

Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 1
Zgadzam się z poprzedniczką, że zamiatarka to bardzo dobry sposób. My z mężem też zamiatarką usuwamy chwasty.
GreenPark 12:13, 13 lut 2018

Dołączył: 13 lut 2018
Posty: 15
W takim przypadku trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie środki do czyszczenia kostki. Z tego co wiem to [] ma sporo w swojej ofercie.
maciejon 17:48, 15 lut 2018

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 18
Ja co kilka lat myję kostkę myjką wysokociśnieniową, wypłukując chwasty i mech z fug. Następnie wypłukane fugi uzupełniam piaskiem rzecznym. Czasem po myciu impregnuję preparatem silikonowym. Kostka wygląda świeżo ale niezbyt długo
____________________
Maciek
Kamyk19 08:56, 28 mar 2018

Dołączył: 23 sty 2018
Posty: 4
Mnie bardzo, ale to bardzo męczyło ciągłe wycinanie i wyrywanie chwastów i mchu, a że mieliśmy starą kostkę, to nic nie dało się z tym na stałe zrobić. Natury nie oszukasz. Zastanawialiśmy się jeszcze nad pozbyciem się starej kostki i zastąpieniu jej nową, gdzie od razu po położeniu będzie można ją zaimpregnować. Czytaliśmy sobie [], że takie impregnaty zatrzymują porost mchem i chwastami. Ale czy to się sprawdza... musiałbym przekonać się na własną rękę. Chyba, że ktoś z Was już coś podobnego stosował?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies