Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Zamiast trawy wyrósł las, co z tym zrobić?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamiast trawy wyrósł las, co z tym zrobić?

piotr_tarczy... 17:54, 19 sie 2015

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 6
Po usunięciu budynku gospodarczego i wyrównaniu terenu (raczej piaskowa gleba), darnina była przewrócona do góry nogami przy korytowaniu i utwardzaniu podjazdu.

Następnie teren zagrabiłem i posiałem trawę, coś tam przebijało zielonego, ale sądziłem że trawa sobie z tym poradzi. Popadało delikatnie kilka dni a trawy nie było widać, za to coś zielone coraz śmielej sobie poczynało. Wakacje więc temat odpuściłem na na jakiś miesiąc a tu nagle wybiło coś wysokiego i twardego przy korzeniu (niektóre nawet ze 170cm). Zacząłem z tym walczyć kosą, później chcę to przejechać kosiarką i zagrabić. Zasiana trawa gdzieś tam miejscami sobie wybija, ale na tyle co wysypałem to jakieś 20%.

Pytanie, co z tym dalej robić, czy spryskać to i znowu siać? Nie wiem nawet co to jest, rośnie tylko w miejscu gdzie teren był wyrównywany.
Gardenarium 18:59, 19 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam tutaj i odpowiedziałam

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5889-czy-zakladac-trawnik-od-nowa?page=1#post_6
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies