Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Lasecznica (Arundo)

Pokaż wątki Pokaż posty

Lasecznica (Arundo)

MiraR 17:42, 23 sie 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Czy posiada ktoś u siebie tę trawę? Czy faktycznie jest ona tak ekspansywna,że potem trudno pozbyć się jej z ogrodów? Podoba mi się odmiana "Aureovariegata" i zastanawiam się nad jej kupnem.
____________________
Gardenarium 08:01, 24 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź zamiast tego miskant chiński odmianę 'Variegata'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 11:23, 24 sie 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Dobry pomysł Nie kupię lasecznicy jednak,sporo doczytałam o niej,jest piękna ale bardzo ekspansywna
____________________
Agania 11:10, 18 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nic podobnego mam Arundo Variegata i się nie rozłazi, raczej trzeba na nią uważać, bo zimą podmarza.
Miskant Variegata jest równie piękny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
tomgroch 22:47, 18 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Lasecznica u nas nie jest ekspansywna, a już odmiany pstrolistne tym bardziej. Niebieskawa Arundo 'Macrophylla' jest rzeczywiście wielka, ale nie ekspansywna.
Zarówno lasecznice, jak i miskanty 'Variegatus', 'Cabaret' i'Cosmopolitan' dość często przemarzają. To jest oczywiście wada, ale i tak warto się o nie postarać
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
kamil_woszuk 01:46, 02 mar 2016

Dołączył: 01 mar 2016
Posty: 17
MiraR napisał(a)
Dobry pomysł Nie kupię lasecznicy jednak,sporo doczytałam o niej,jest piękna ale bardzo ekspansywna


jest to gatunek nie inwazyjny tworzący geste kępy pod warunkiem ze ma wilgotną glebę i jest nawożony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies