Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras - brak pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras - brak pomysłu

Monika_Per 17:47, 24 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 14


Witam, proszę o jakieś pomysły i rady przy zagospodarowaniu tarasu. Jest to taras w bloku na wysokim parterze nad garażem podziemnym. Powierzchnia to ok. 65m2.
Na zdjęciach taras do zagospodarowania to ta część wyłożona płytkami.
Długość tarasu to ok. 18 m. Pierwszym pomysłem jest umieszczenie skrzyń drewnianych
(szer. 60cm wys. 60cm) wzdłuż ścianki i posadzenie w nich tuj.
Skrzynie będziemy robić samodzielnie więc może ktoś będzie miał pomysł na przełamanie monotonni prostokątnych skrzynek.
Na pewno chciałabym aby przy wejściu (prawa strona) znalazły się rośliny które dadzą naturalną przesłonę przed sąsiadami. Oraz aby były to rośliny kwitnące jak i po części zimozielone.
Przy wyjściu z salonu póki co wymyślona jest skrzynia "siedzisko".

Proszę o jakieś pomysły



____________________
Taras w bloku
Gardenarium 19:55, 24 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Posadzenie w skrzyniach tui to najgorszy z pomysłów, osiedla pełne są tui, bo nikt nie wysili się żeby coś innego zrobić.

Posadź drzewka np. brzozy 'Pendula' na pniu, pod nimi byliny lub wrzosy i trawy, zwisający bluszcz. Przełam to kulistymi iglakami albo wrzecionowatymi albo kolumnowymi cisami o żółtym zabarwieniu igieł.
Skoro tu trafiłaś to na pewno nie dam ci posadzić żywotników Smaragd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdamackiew... 01:17, 27 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2015
Posty: 4
Mój kuzyn ma też taki duży taras jak tutaj, a nawet jeszcze odrobinę większy, i teraz zamawialiśmy razem zamiast siedziska ze skrzynek tzw. "lożę restauracyjną" do wstawienia w rogu, tj. w tej części z zadaszeniem przy oknach, bo to było jedyne wyjście by znaleźć jakieś porządne meble na nasiadówki, które się nie rozpadną po chwili i nie są z plastiku ani rattanu. Jeżeli przyjmujesz jakiś ważnych gości, to pomyśl o tym, bo tarasy zapychane są taniochą zwykle.
Monika_Per 22:30, 06 lut 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 14
W zeszłym roku udało nam się zrobić 3 ocieplane skrzynie. Poszły w kąt tarasu.
Teraz zastanawiam się co zrobić dalej. Najpierw przed wyjściem z salonu myślałam o 2 skrzyniach i pomiędzy skrzynia-siedzisko.
Widziałam że często polecana jest śliwa wiśniowa i wiśnia, jednak ich kolor chyba będzię się gryzł z ognikiem pomarańczowym. Więc wynalazłam klon palmowy pomarańczowy i wiśnię białą. Chociaż wiem, że klon jest ciężki w uprawie i do tanich też nie należy. Obok hortensja bukietowa też biała. No i teraz pytanie co dalej...
Trochę się wkopałam z kolorem tego ognika i nie bardzo wiem co by się mogło dobrze wkomponować? Może macie jakieś rady i pomysły?

____________________
Taras w bloku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies