Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras - brak pomysłu

Monika_Per

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 14
Dodany 17:47, 24 sie 2015 , edytowany o 17:49, 24 sie 2015


Witam, proszę o jakieś pomysły i rady przy zagospodarowaniu tarasu. Jest to taras w bloku na wysokim parterze nad garażem podziemnym. Powierzchnia to ok. 65m2.
Na zdjęciach taras do zagospodarowania to ta część wyłożona płytkami.
Długość tarasu to ok. 18 m. Pierwszym pomysłem jest umieszczenie skrzyń drewnianych
(szer. 60cm wys. 60cm) wzdłuż ścianki i posadzenie w nich tuj.
Skrzynie będziemy robić samodzielnie więc może ktoś będzie miał pomysł na przełamanie monotonni prostokątnych skrzynek.
Na pewno chciałabym aby przy wejściu (prawa strona) znalazły się rośliny które dadzą naturalną przesłonę przed sąsiadami. Oraz aby były to rośliny kwitnące jak i po części zimozielone.
Przy wyjściu z salonu póki co wymyślona jest skrzynia "siedzisko".

Proszę o jakieś pomysły____________________
Taras w bloku
Gardenarium
0z5y0788  2

Dołączył: 09 lip 2010
Skąd: Okolice Warszawy
Posty: 70624
Dodany 19:55, 24 sie 2015
Posadzenie w skrzyniach tui to najgorszy z pomysłów, osiedla pełne są tui, bo nikt nie wysili się żeby coś innego zrobić.

Posadź drzewka np. brzozy 'Pendula' na pniu, pod nimi byliny lub wrzosy i trawy, zwisający bluszcz. Przełam to kulistymi iglakami albo wrzecionowatymi albo kolumnowymi cisami o żółtym zabarwieniu igieł.
Skoro tu trafiłaś to na pewno nie dam ci posadzić żywotników Smaragd.
magdamackiew...
Fancybox small

Dołączył: 15 wrz 2015
Posty: 4
Dodany 01:17, 27 wrz 2015
Mój kuzyn ma też taki duży taras jak tutaj, a nawet jeszcze odrobinę większy, i teraz zamawialiśmy razem zamiast siedziska ze skrzynek tzw. "lożę restauracyjną" do wstawienia w rogu, tj. w tej części z zadaszeniem przy oknach, bo to było jedyne wyjście by znaleźć jakieś porządne meble na nasiadówki, które się nie rozpadną po chwili i nie są z plastiku ani rattanu. Jeżeli przyjmujesz jakiś ważnych gości, to pomyśl o tym, bo tarasy zapychane są taniochą zwykle.
Monika_Per

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 14
Dodany 22:30, 06 lut 2016 , edytowany o 22:54, 06 lut 2016
W zeszłym roku udało nam się zrobić 3 ocieplane skrzynie. Poszły w kąt tarasu.
Teraz zastanawiam się co zrobić dalej. Najpierw przed wyjściem z salonu myślałam o 2 skrzyniach i pomiędzy skrzynia-siedzisko.
Widziałam że często polecana jest śliwa wiśniowa i wiśnia, jednak ich kolor chyba będzię się gryzł z ognikiem pomarańczowym. Więc wynalazłam klon palmowy pomarańczowy i wiśnię białą. Chociaż wiem, że klon jest ciężki w uprawie i do tanich też nie należy. Obok hortensja bukietowa też biała. No i teraz pytanie co dalej...
Trochę się wkopałam z kolorem tego ognika i nie bardzo wiem co by się mogło dobrze wkomponować? Może macie jakieś rady i pomysły?

____________________
Taras w bloku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies