Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U Agi - czyli słońce i piach

Pokaż wątki Pokaż posty

U Agi - czyli słońce i piach

Atena 11:45, 30 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Aguś za mnie też poczatkująca ogrodniczka więc za dużo nie doradzę. Sama tych rad jeszcze potrzebuję
Ale mogę Ci powiedzieć to co obserwuję u siebie.
Szałwię omszoną podejrzałam u innych na ogrodowisku. Nie znałam wcześniej tej roślinki. Zakupiłam na wiosnę malutkie sadzonki. Bardzo szybko się ładnie rozkrzewiły. U mnie są w dwóch miejscach - niebiesko-fioletowe przy tarasie na murku i tu mają cały dzień słońce. I przed domem różowe gdzie przez pół dnia jest cienisto.
I co mogę stwierdzić - niebieska ta w pełnym słońcu - kwitła o wiele bardziej i obficiej. Ale obie kwitną praktycznie non stop. Nawet nie miały przerwy pomiędzy cięciem bo nie zrobiłam tzn drastycznego cięcia tylko powycinałam przekwitłe kwiatostany a już kwitły w tym czasie nowe.
Ja osobiście jestem pod wrażeniem tej roślinki i w przyszłym roku będę jej mieć zdecydowanie więcej A i co ważne bardzo dobrze zniosły tegoroczne susze i upały jak na tak młode okazy.
Też mam taki długi pas na podjeździe i planuję tam kulki bukszpanowe + szałwia + trawy.
Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Ogród na wzgórzu
ag_zie 12:08, 30 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Atena napisał(a)
Aguś za mnie też poczatkująca ogrodniczka więc za dużo nie doradzę. Sama tych rad jeszcze potrzebuję
Ale mogę Ci powiedzieć to co obserwuję u siebie.
Szałwię omszoną podejrzałam u innych na ogrodowisku. Nie znałam wcześniej tej roślinki. Zakupiłam na wiosnę malutkie sadzonki. Bardzo szybko się ładnie rozkrzewiły. U mnie są w dwóch miejscach - niebiesko-fioletowe przy tarasie na murku i tu mają cały dzień słońce. I przed domem różowe gdzie przez pół dnia jest cienisto.
I co mogę stwierdzić - niebieska ta w pełnym słońcu - kwitła o wiele bardziej i obficiej. Ale obie kwitną praktycznie non stop. Nawet nie miały przerwy pomiędzy cięciem bo nie zrobiłam tzn drastycznego cięcia tylko powycinałam przekwitłe kwiatostany a już kwitły w tym czasie nowe.
Ja osobiście jestem pod wrażeniem tej roślinki i w przyszłym roku będę jej mieć zdecydowanie więcej A i co ważne bardzo dobrze zniosły tegoroczne susze i upały jak na tak młode okazy.
Też mam taki długi pas na podjeździe i planuję tam kulki bukszpanowe + szałwia + trawy.
Pozdrawiam niedzielnie



Połączenie trawy i szałwi też mi się podoba.
Ma je u siebie Zielona Ogrodniczka - co prawda przed hortkami ale i tak ładnie to przystko wygląda
U niej jest Carex i ostatnio musiała je poprzycinać bo na szałwię wlazły.
A tu masz do niej linka - gdzieś na dole jest fota:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3786-zielonej-ogrodniczki-marzenie-o-zielonym-ogrodzie?page=830
PS jeszcze nie umiem wstawiać linka aby działał

edit: a jednak działa
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Dominika11 12:09, 30 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wpadłam na odwiedzinki, zapowiada się ciekawie

gratuluję powiększenia się rodziny

zbiory truskawkowe dość spore
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ag_zie 12:11, 30 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Mam jeszcze pytanie - jak można zobrazować to co się wymyśliło? Używacie jakiegoś programu czy na edytowanym zdjęciu? Muszę opracować swój sposób
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 12:13, 30 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Dominika11 napisał(a)
wpadłam na odwiedzinki, zapowiada się ciekawie

gratuluję powiększenia się rodziny

zbiory truskawkowe dość spore


A dziękuję - nasze maleństwo właśnie leży na podłodze i usiłuje odebrać mi laptopa

Pozdrawiam upalnie!!!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Dominika11 12:16, 30 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ag_zie napisał(a)


A dziękuję - nasze maleństwo właśnie leży na podłodze i usiłuje odebrać mi laptopa

Pozdrawiam upalnie!!!


same uroki

u nas też bardzo gorąco, masakra jakaś, ale ponoć od wtorku ma się ochładzać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kasya 12:20, 30 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
ag_zie napisał(a)


A te kulki iglakowe złote to co to? Jakieś tuje czy coś szlachetniejszego? Masz jakiś przykład?


Trzeba się rozejrzeć po gatunkach
Może tuja goldem globe może hołdem tuffet,
Ja mam reingold i chce przycinac w kulkę , zobaczymy co wyjdzie
Do takich zoltawych iglaczkow pięknie by wyglądała ciemno niebieska niska szalwia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Hana75 00:10, 31 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Aga w "rzeczce" przedogródkowej chcesz mieć niskie roślinki czy wysokie, taki parawanik?
Co do programu jedni używają profesjonalnych np. "GardenPuzzle"
a inni otwierają swoje zdjęcia w programie "Paint" (standardowy jest w "Akcesoriach") i rysują po nich - kreską, plamką lub sprayem
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
ag_zie 12:47, 31 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Ale upał - nawet myśleć się nie chce!

Coś stworzyłam i proszę o krytykę i pomysły jakie odmiany pasują
Na nogach to trzmielina - na tym "wężu" będzie ich pewnie 3 lub 4.
Pod trzmieliną, trawki - tylko nie wiem jakie
Zielone kulki to np tthuja 'Donica' lub buksiki - w zaleznosci od ceny.
Czerwone to berberys 'Admiration' - co wy na to?
I niebieskie to szałwia omszona

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 12:53, 31 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Mam tylko problem z początkiem tej rabaty przy domu - jest różnica wysokości między pojazdem a chodnikiem
Chcąc wysyłać rabatę korą tu wszystko zmyje deszcz i na chodniku bałagan będzie!

Czy te moje wymyślone roślinki na kamykach będą ok? Jakoś nie widzę tego...
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies