Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Runianka japońska - choroba grzybowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Runianka japońska - choroba grzybowa

asica 09:37, 23 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Runianka rośnie w zupełnym cieniu. To jej pierwszy rok. W ciągu sezonu ładnie się rozrosła

i nagle w końcem lata jedna po drugiej zaczyna umierać.
Po odkopaniu szyjki korzeniowej ukazuje się biały nalot. Raczej to grzyb. Czy jest szansa z tym walczyć? Chyba niepotrzebnie ją podlewałam. Wyczytałam, że runiankę w cieniu, w wilgotnych miejscach atakuje jeden rodzaj grzyba. Niestety brak informacji jaki to grzyb ani jak z nim walczyć.


Boję się cokolwiek w tym mijescu posadzić, bo mam wrażenie że gleba jest skażona.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
frezja 09:41, 23 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
może tutaj przenieś:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=97#post_9
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 10:15, 23 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Asica

Wiem o jakim grzybie ten opis. To pseudonectria pachysandricola Przez ogrodników zachodnich oznaczany też jako Volutella ponieważ runianka należy do bukszpanowatych. Myślę, że teraz będziesz mogła zrozumieć trudność. O zwalczaniu Volutella już pisałem w chorobach bukszpanów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
asica 10:17, 23 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
A to mi nowość. Runianka i bukszpn. Dzięki lecę poczytać.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies