Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Truskawki - polecane odmiany, wskazówki uprawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Truskawki - polecane odmiany, wskazówki uprawy

Kasya 15:42, 02 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Anda napisał(a)


Mam poziomki już bardzo długo i właśnie zaczęłam się zastanawiać, jak ja je właściwie pielęgnuję... Chyba wcale Liście ścinam wiosną, podsypuje kompost i wiórki rogowe i to chyba wszystko. Podlewam od czasu do czasu


Ale na wiosnę tniesz nisko i odbijają ?
Bo właśnie nie wiem czy tak je można potraktować
Teraz maja paskudnie poobjadane liście
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 15:49, 02 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kasya napisał(a)

Ale na wiosnę tniesz nisko i odbijają ?
Bo właśnie nie wiem czy tak je można potraktować
Teraz maja paskudnie poobjadane liście


Serce zostawiam nietkniete, czyli ten srodeczek. Lepiej zeby mialy poobjadane liscie teraz, te stare, gdy i tak coraz mniej swiatla, niz te nowe wiosna. Wtedy liscie sa bardziej potrzebne.
A wiesz co je podjada? Bedzie zimowac w ziemi i rzuci sie na nie wiosna znowu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 17:00, 02 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Anda napisał(a)


Serce zostawiam nietkniete, czyli ten srodeczek. Lepiej zeby mialy poobjadane liscie teraz, te stare, gdy i tak coraz mniej swiatla, niz te nowe wiosna. Wtedy liscie sa bardziej potrzebne.
A wiesz co je podjada? Bedzie zimowac w ziemi i rzuci sie na nie wiosna znowu?

Właśnie nie wiem ale chyba mogą być ślimaki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 20:36, 02 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kasya napisał(a)

Właśnie nie wiem ale chyba mogą być ślimaki


To niebieskie granulki by sie przydaly

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kezaya 15:07, 08 cze 2020


Dołączył: 10 kwi 2017
Posty: 14
Witam serdecznie! Po raz pierwszy w tym roku posadziłam truskawki. Tylko 3 co prawda, ale jak się udadzą, to w przyszłym roku posadzę więcej. Odmiana F1 Toscana - różowe kwiatki i bardzo słodkie owoce. Jednak z jedna mam problem. Środkowe liście nie wyglądają za dobrze.Truskawki posadzone dwa i pół tygodnia temu. proszę o podpowiedzi, co może być przyczyna i jak to naprawić?
Anda 15:10, 11 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kezaya, to może być niedobór pierwiastków spowodowany albo brakiem nawozu, albo złą ziemią, albo korzeniami w zbyt mokrym podłożu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SylwiaBe 17:34, 14 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Hej, ja osobiście polecam odmiany:
Korona - baaaaardzo plenna;
Ostara - powtarzająca owocowanie, im bliżej jesieni tym większe owoce, smak taki poziomkowy
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Gardenarium 09:05, 15 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ojeja napisał(a)
witam, zarejestrowałam się na forum, ponieważ potrzebuję porady/pomocy(?).
Opiszę w skrócie mój problem odnośnie sadzonki truskawki. Mianowicie jadłam kiedyś (w ub. roku) truskawki, i tak "od niechcenia" wrzuciłam parę nasionek do ziemi w doniczce. O dziwo nasionka te ... wykiełkowały (w różnych odstępach, ale jednak). Przesadziłam je do skrzynki, niestety, tylko jedna sadzonka przetrwała, rośnie i ma się całkiem dobrze. I odnośnie niej mam zapytanie - mianowicie wypuszcza "wąsy". Z dwóch "wąsów" mam posadzone "odrosty", które ładnie się przyjęły i ładnie rosną. Ale zastanawia mnie ta truskawka, bo nie widzę u niej najmniejszego zawiązka kwiatu, natomiast pojawiają się kolejne "wąsy", które usuwam. Trochę mnie to martwi, bo nie ukrywam, że miałam nadzieję na "swoje" owoce w tym roku. Co to za odmiana truskawek, nie wiem, bo były kupione do spożycia na bazarku. I już się zaczynam zastanawiać że ta moja truskawka to jakaś dziwna jest, i zamiast wypuścić owoce, jak na normalną truskawkę przystało, ona będzie wypuszczać tyko te nieszczęsne odrosty. Bo przyznam szczerze, trochę mnie to denerwuje i zastanawia. Jeśli mogę, to bardzo proszę o radę co w tej sytuacji robić.
Pozdrawiam


Utnij te odrosty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ojeja 09:06, 15 gru 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 4
a to ta truskawka to są te dwa odrosty o których pisałam wyżej. Jak widać ładnie rosną.
ojeja 09:06, 15 gru 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 4
kolejne odrosty, z którymi nie wiem co robić. Czy zostawić, czy uciąć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies