Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Początek początków....

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek początków....

joanna_gb 13:48, 26 gru 2015

Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 2
Witam!
Przeglądam forum szukając totalnych podstaw. W poprzednim roku zakupiliśmy z mężem działkę na której postawiliśmy już fundamenty domu. Z racji przyszłej budowy nie mogłam nic większego zrealizować. Zasadziliśmy trawę, żonkile, których kilka wyrosło a kilka ktoś zjadł , wyrosły też poziomki, bazylia, i słoneczniki karzełki bo miały za mało słońca.Jeszcze bukszpan po świętach się przyjął ale jego też ktoś męczy?! Wiosna przyniesie dalszą budowę, zostaje planowanie i zdobywanie wiedzy i sadzenie miejsc potencjalnie niezagrożonych np przejazdem nawracającą betoniarką, których jest bardzo mało. Na razie traktuje to jako zdobywanie doświadczenia (np przesadzałam bazylię w inne miejsce bo marniała w oczach, drugie lokum okazało się strzałem w dziesiątkę- takie mały sukces początkującego).
Moj ogród będzie służył odpoczynkowi z kawą i książką, dwójce dzieci, potencjalnie psu. I tu moje pytanie o doświadczenie co do infrastruktury dla dzieci(ewentualnie przekierowanie do wątku bo nie mogę znaleźć o tej tematyce); z czego dzieci mają radochę a co stoi i nie jest używane? Dzieci mają w chwili obecnej 5,5 i 2,5. Mam nadzieję ze pierwsze nasze lato, kiedy tam zamieszkamy będzie za 1,5 roku, czyli 7 i 4. Wydaje mi się że piaskownica, zjeżdżalnia jest już chyba nie potrzebna, myślałam o jakimś domku, może elementy ścianki.

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam z małopolski!

____________________
Gardenarium 16:59, 26 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My także pozdrawiamy i zapraszamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rozark 17:20, 26 gru 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
to przecież zależy od dzieci każdy lubi coś innego piaskownica dla 4-latka jest w sam raz, ja mam taką większą, gdzie dzieciaki robią zamki, zwierzęta, żółwia albo jak przyjdą koledzy to tory wyścigowe, sypią górki, robią tunele.. i koniecznie huśtawki :0
____________________
pozdrowionka
MagdalenaKT 15:20, 20 sty 2016

Dołączył: 20 sty 2016
Posty: 13
Witam,
to rzeczywiści zależy od dzieci. Mój pięciolatek jak jest u dziadków sam prosi się byśmy poszli do sąsiada na zabawę, gdzie atrakcją jest właśnie piaskownica ale właśnie większa -min. 4x4m. Z huśtawki prawie nie korzysta - kilka minut i koniec. Od września w przedszkolu zamontowana została taka wieloosobowa typu bocianie gniazdo i ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Najlepsze jednak niezmiennie dla niego są górki, pagórki, krzaki, wigwamy, tunele, liny do turlania się, ganiania, skradania, wspinania. W swoim przyszłym ogrodzie planuję właśnie coś takiego zaaranżować. Oprócz boiska oczywiście bo to jest zawsze podstawa spędzonego czasu na dworze.

____________________
Magdalena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies