Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

paniprzyroda 22:06, 01 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dzięki Haniu, pytałam, bo unikam traw ekspansywnych
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 22:10, 01 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
To nie mozga trzcinowa ani miskant cukrowy. Ale nie da się ukryć, że delikatne rozłogi ma.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 22:11, 01 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To zielone to imperata cylindryczna w czystym gatunku (bezodmianowa). Jeśli chodzi o przyrosty na szerokość, to jest ciut bardziej ekspansywny niż odmiana Red Baron. Rośnie od 4 lat i jeszcze z nią nie walczyłam.
Wiosną startuje bardzo szybko.
kwiecień


maj

czerwiec -z przodu widać kępkę Red Barona



Ach jak cudowne kolory...trawy lubimy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 20:41, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Specjalnie dla Johanki spróbowałam złapać w jednym kadrze boćwinę i Red Barona. Trudne to było.

Może i byłby z nich udany duet.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Agania napisał(a)

Ach jak cudowne kolory...trawy lubimy


Trawy lubimy i kolory lubimy.

Irga pomarszczona z marcinkami. Trawy też tam są.



Marcinki ze wszystkim się dobrze komponują. Uniwersalna roślina.
ze stipą


z dereniem Elegantissima i z berberysami oraz rozplenicą



z choiną kanadyjską i z tamaryszkiem na wrzosowisku



pod katalpą i pod miskantem

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 21:04, 02 paź 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Haniu, upolowałam dzisiaj Mr. Goodbud, zupełnym przypadkiem. Ile sezonów ma ten Twój?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 21:05, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Aktualny stan drzewek i krzewów

Oczar żółknie. Prawdopodobnie zamiast oczara pośredniego trafił do mnie wirginijski. Kwitnie niestety w listopadzie i stare liście przysłaniają mu frędzelki. Zaczynają się przebarwiać Palibiny.



Klony strzępiastokore jeszcze są zielone. Podziwiać można strzępki kory. Klon Pensylwański słynie z ozdobnej kory atrakcyjnej zimą i wczesną wiosną. Jesienne przebarwienia nie będą jego mocną stroną.



Trzmielina oskrzydlona bardzo mnie zaskoczyła. ten krzew trzeba sadzić z namysłem, bo jesienne przebarwienia są szalenie mocnym akcentem kolorystycznym.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:21, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Warmia napisał(a)
Haniu, upolowałam dzisiaj Mr. Goodbud, zupełnym przypadkiem. Ile sezonów ma ten Twój?


Znalazłam go w tym gąszczu jesienią 2014. Widać tylko ten zwykły. Goodbud był tak rachityczny, że jego odnalezienie tam było cudem.



Zakładałam wtedy ostatni fragment rabat wzdłuż ogrodzenia. Wiosną 2015 było tam tak.



Wygląda na to, że w nowym miejscu rośnie 3 rok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 21:33, 02 paź 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
A dzieliłaś go w międzyczasie?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 21:55, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Warmia napisał(a)
A dzieliłaś go w międzyczasie?


Odrywam od wiosny do połowy września, jeśli potrzebuję, po jednej łodyżce i wsadzam dosyć głęboko. Rozchodniki bezproblemowo się rozmnażają.

Temu kupionemu sprawdź dobrze korzenie. Profilaktycznie. Teraz już go nie dziel. Na wiosnę, kiedy zacznie wypuszczać gałązki i one będą miały 8-10cm, to delikatnie oderwij od samego dołu i wsadź w nowe miejsce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies