Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:59, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090

Po roku od wsadzenia i dzielenia wyglądały tak


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 22:17, 02 paź 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Po roku od wsadzenia i dzielenia wyglądały tak




I o to mi chodziło, jak dużo urósł i w jakim czasie. Dzięki Rozchodnika rozsadzałam już parę razy i wiem, że nie są problemowe. Właśnie za to je lubię, jak ułamiesz niechcący gałązkę, wsadzasz do ziemi i rośnie.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 22:22, 02 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Warmia napisał(a)


I o to mi chodziło, jak dużo urósł i w jakim czasie. Dzięki Rozchodnika rozsadzałam już parę razy i wiem, że nie są problemowe. Właśnie za to je lubię, jak ułamiesz niechcący gałązkę, wsadzasz do ziemi i rośnie.


No to masz jeszcze w drugim roku



i w trzecim

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:15, 03 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
fantastyczna kondycja tych rozchodników
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 11:53, 03 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu jeśli hamaczek u Ciebie wolny, to chętnie skorzystam dzisiaj- nawet deszcz mi niestraszny. Taki oto dzień niekorzystnego biometu, to chociaż na miłe widoki pospoglądam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margarete 16:33, 03 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O jeszcze duzo kolorów u ciebie Gruszko, choć jesień juz widać, niestety.
Ale trawy, hortensje, róże i inne nie daja o sobie u ciebie zapomnieć. U mnie po różach tylko wspomnienie, hortensje w odwrocie a jedynie trawy trzymaja sie dzielnie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gruszka_na_w... 18:55, 03 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
fantastyczna kondycja tych rozchodników


Przekwitają już niestety. Ale nawet w tej ostatniej fazie tworzą ładną plamę.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:04, 03 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makusia napisał(a)
HAniu jeśli hamaczek u Ciebie wolny, to chętnie skorzystam dzisiaj- nawet deszcz mi niestraszny. Taki oto dzień niekorzystnego biometu, to chociaż na miłe widoki pospoglądam


Tak sobie dzisiaj pomyślałam, że dobrze jest mieć rośliny, które dają kolor o tej porze roku. Jakoś tak weselej jest za oknem. Mimo pluchy i niekorzystnego biometu.



Czy u Ciebie trzmielina też tak nieprzyzwoicie świeci?





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:12, 03 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margarete napisał(a)
O jeszcze duzo kolorów u ciebie Gruszko, choć jesień juz widać, niestety.
Ale trawy, hortensje, róże i inne nie daja o sobie u ciebie zapomnieć. U mnie po różach tylko wspomnienie, hortensje w odwrocie a jedynie trawy trzymaja sie dzielnie


Margaretko, hortensje jeszcze całkiem dobrze się mają. Bonica i okrywowe Meidiland wciąż ładnie kwitną. U mnie ogród o tej porze wygląda głównie dzięki krzewom, trawom i marcinkom.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:26, 03 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zrobiłam dzisiaj przegląd moich dereni. Może kogoś zainteresuje.

Dereń biały Sibirica i Aurea. Ten pierwszy czeka na zimozielone tło, które utworza sąsiadowe tuje. Ten drugi rośnie na brzozowej.



Elegantissima i Variegata.



Zwykły dereń. Razem z rosnącą obok odmiana Flaviramea tworzą ściankę zamykającą sad.
Flaviramea atrakcyjny jest tylko zimą z powodu oliwkowego koloru gałązek. Nie przebarwia się urokliwie.



O tej porze roku mam silną pokusę wymiany rosnących pod śliwami wiśniowymi Woodi pęcherznic. Śliwy nie są szczepione. Mają już ładny pokrój i są okazałe. Myślę nad dereniami w odmianie Elegantissima. One są najdelikatniejsze. Ale...
Ale z kolei wiosną pęcherznice bardzo wcześnie startują i wprowadzają taki optymistyczny akcent w tym zakątku. A potem ładnie kwitną. Teraz są nijakie, niestety.



Wiosną zrobię pęcherznicom ostre cięcie. Spróbuje bardziej wyeksponować śliwy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies