Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:37, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)
Świetny przegląd roku, jesień była bajecznie kolorowa w tym roku


Patrząc na to, co za oknem, mam wrażenie, że jesień wciąż trwa. Coś czuję, że zaniknie nam czwarta pora roku. Na tegorocznych zdjęciach prawie nie mam zdjęć ze śniegiem.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 13:38, 30 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sliczne zdjeciowe podsumowanie roku. Ale zimy jeszcze nie da sie ocenic skoro zaczela sie dopiero tydzien temu. No i zawsze mimo ciepla zrobi sie te minus15.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gruszka_na_w... 13:58, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gabriela napisał(a)
Sliczne zdjeciowe podsumowanie roku. Ale zimy jeszcze nie da sie ocenic skoro zaczela sie dopiero tydzien temu. No i zawsze mimo ciepla zrobi sie te minus15.


Teoretycznie się zrobi w dwóch rzutach po 3 dni. A we mnie jest tęsknota za śnieżycą, zaspami i śnieżnymi czapami na iglakach. Lubie ekstremalne zjawiska pogodowe, no może poza falą 30 stopniowych upałów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mariposa 15:58, 30 gru 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszko, czytam Twoją opowieść w 4 aktach i niezmiennie podziwiam ogród, który jest piękny o każdej porze roku.
Ale załamałaś mnie wpisem, iż bez żalu pożegnałaś się z różą New Dawn - to była moja faworytka do posadzenia w tym roku na pergoli. No i zadałaś mi klina...
____________________
Ela Motylogród
Muszelka 17:27, 30 gru 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Obejrzałam pozostałe części spektaklu. Piękny

Wiesz, pomyślałam sobie, że fajnie byłoby wykonać cztery zdjęcia jakieś wybranej roślinie, stojąc dokładnie w tym samym miejscu: wiosną, latem, jesienią i zimą...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:20, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mariposa napisał(a)

Ale załamałaś mnie wpisem, iż bez żalu pożegnałaś się z różą New Dawn - to była moja faworytka do posadzenia w tym roku na pergoli. No i zadałaś mi klina...


Mam sporo róż w ogrodzie, ale ich miłośniczką nie jestem. Cięcie róż należy do najbardziej nielubianych przeze mnie prac ogrodowych. New Dawn to stara odmiana róż. Rośnie bardzo silnie i ma potężne kolce. Już to powoduje, że jej pielęgnacja była prawdziwym utrapieniem i wymagała ekwilibrystyki na drabinie. Dodatkowo u mnie ta róża była bardzo podatna na czarną plamistość. Z powodu jej rozmiarów trudno było zamaskować tak kiepskie wizualnie potwory. U mnie nie powtarzała kwitnienia.
Nie ukrywam, że kwiaty miała niezwykłej urody.)na lewo od ławki)


Pozostaje mi cieszyć się tymi, które zostały.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:37, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Muszelka napisał(a)
Obejrzałam pozostałe części spektaklu. Piękny

Wiesz, pomyślałam sobie, że fajnie byłoby wykonać cztery zdjęcia jakieś wybranej roślinie, stojąc dokładnie w tym samym miejscu: wiosną, latem, jesienią i zimą...


Zimą zwykle oglądam zrobione w sezonie zdjęcia. Chyba każdy ogrodnik ma swoje ulubione stanowiska, z których robi zdjęcia. Dlatego często nas zaskakują zdjęcia ogrodu robione przez innych.
Z powodu tych ulubionych miejscówek da się zrobić przegląd tych samych miejsc w różnych porach roku. Miałam lekką obsesję związaną z planowaniem ogrodu, który w miarę się prezentuje o każdej porze roku. Stąd to pomieszanie drzew, krzewów i bylin.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Muszelka 18:45, 30 gru 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Śliczny masz ogród, taki... "świetlisty"... Jasny, pogodny, kobiecy...
Dzieło zawsze coś mówi o twórcy. Musisz być optymistyczną osóbką
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:47, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:55, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Muszelka napisał(a)
Śliczny masz ogród, taki... "świetlisty"... Jasny, pogodny, kobiecy...
Dzieło zawsze coś mówi o twórcy. Musisz być optymistyczną osóbką


Szklankę zawsze widzę do połowy pełną, ale ogród bardziej związany jest z moją podświadomością. W miarę logicznie zaplanowany, ale zupełnie niechcący pojawiły się romantyczne efekty działań. A we wszystkich badaniach wychodzi mi umiłowanie do konkretu, pragmatyzmu i logiczności.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies