Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:42, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Super to warzywnikowe kompedium.

A mszyca nie atakowała Ci nadmiernie bobu? Jeszcze nigdy go nie siałam ... .



Mszyca zawsze atakuje bób. Robię oprysk z roztworu sody i mydła potasowego. Sieję go niewiele. Starcza na 4-5 krotne podjadanie.

Warzywnik w promieniach styczniowego słonka.



Czosnek ładnie wykiełkował.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:45, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)

Byle zdążyć skrzydła rozwinąć
Podsumowanie warzywnika pierwsza klasa, nie będe oryginalna jak napiszę, że będę się wzorować
Też bym prosiła o nazwę tego malinowego karłowego


Obstawiłam te karłowe odmiany, bo one nie wymagają solidnego palikowania i dość wcześnie wchodzą w okres owocowania. Nazwy odmian podałam wyżej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:54, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Witaj Haniu, napisz mi poproszę, co sądzisz o jabłonce Oli, wyszukiwarka mi pokazała, że ją masz. Czy warto ją kupić? Czy jej kwiaty pachną wiosną? Jak się przebarwia jesienią? Szukam dwóch drzewek do pachnącego zakątka, by pomiędzy nimi w przyszłości postawić ławkę. I tak pomyślałam o jabłonkach, bo w przyszłości miałabym rajskie jabłuszka na przetwory. Szukam jabłoni wysokiej, bezproblemowej. Ola chyba się nadaje? Pozdrawiam serdecznie


Jabłonki ozdobne sadzi się z innych powodów niż zapach. Ich walorem są piękne kwiaty, liście i owoce. Owoce raczej nie nadają się na przetwory (można je ewentualnie kandyzować). Są jednak przysmakiem ptaków. U mnie zajadały się nimi kosy.
Tak wyglądała Ola w kwietniu


A takie ma owoce- wisiały na drzewku do połowy grudnia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:04, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Haniu, warzywnik wzorcowy. Będę próbowała naśladować w moim mikroogródku. Nie miałaś nornic? To moje utrapienie.
I przy okazji, nie wiem, czy pisałaś - jakie ciski wybrałaś na obwódki? Pięknie się zagęściły. Nazw odmian pomidorów również jestem ciekawa. I w jakiej ziemi robisz wysiew pomidorów w domu.
Uściski przesyłam.
P.S. Jestem zobowiązana nadmienić, że moja młoda frontowa cieszy oko również zimą - harmonijne nasadzenia, strzeliste cisy i trawy robią swoje. Tak więc cel całorocznego ładnego wyglądu został osiągnięty. Czuję wdzięczność


Parę dni temu odświeżyłam sobie historie Twego ogrodu. Bardzo się cieszę, ze jesteś zadowolona z efektu zmian.

A nornice są! Teraz najbardziej buszują w naciowej pietruszce. Popodgryzały prawie wszystkie korzonki.





W ogrodzie mam różne odmiany cisa. Ostatnie zakupy to był cis pospolity.
Planuję zrobić z niego kulki i żywopłocik.







Wcześniej nie przywiązywałam nazwy do odmian. I tutaj wsadzone mam różne.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:08, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Po raz pierwszy w tym roku w ogrodzie pojawił się promyczek słońca.
Brzozowa








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:13, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mrozik.








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:16, 07 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Pięknie podsumowałaś i pięknie pokazałaś jak jest teraz, a jest bardzo kolorowo mimo zimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Muszelka 19:49, 07 sty 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Uraczyłam się widokiem Twojego ogrodu
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Mariposa 20:00, 07 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z karłowych wysiewałam odmianę Poranek, Promyk i Maliniak. Owocowały już pod koniec czerwca.


Dziękuję Ci bardzo, Gruszko. San Marzano też zanotowałam
____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 20:05, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Muszelka napisał(a)
Uraczyłam się widokiem Twojego ogrodu


Teraz to raczej zbiorowisko chaszczy wszelkiej maści jest.







Tęsknię za majem.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies