Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:06, 07 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie podsumowałaś i pięknie pokazałaś jak jest teraz, a jest bardzo kolorowo mimo zimy


Paleta kolorów mocno ograniczona, niestety.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:13, 07 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Tom prawda, ale jednak kolorów moc, też tęsknię za majem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 08:08, 08 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzięki Haniu. Piękna ta Twoja Ola - ona ma taki ładny naturalny pokrój, czy ją tniesz? Myślałam, że pachnie, bo na stronie ZSP jest taka informacja.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mikina34 11:49, 08 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Obstawiłam te karłowe odmiany, bo one nie wymagają solidnego palikowania i dość wcześnie wchodzą w okres owocowania. Nazwy odmian podałam wyżej.

Zapisałam, już nawet dodałam do koszyka Podpowiedz proszę jaka odmianę porów i ogórków siejesz? Ostatnio kupiłam flance na ryneczku, ale w tym roku chciałabym sama spróbować wysiewów, żeby wiedzieć co zjadam
Już wiem, że muszę kupić inną odmianę cukinii, bo ta co siałam do tej pory mocno łapała mączniaka.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 16:14, 08 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Dzięki Haniu. Piękna ta Twoja Ola - ona ma taki ładny naturalny pokrój, czy ją tniesz? Myślałam, że pachnie, bo na stronie ZSP jest taka informacja.


Być może pachnie, ale nie jest to zapach na tyle intensywny, ze wyczuwa się go przechodząc w pobliżu. Przyznam się, że nosa w kwiecie nie zanurzałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Milka 16:15, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jaka ograniczona, ja kolory widzę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gruszka_na_w... 16:26, 08 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)

Zapisałam, już nawet dodałam do koszyka Podpowiedz proszę jaka odmianę porów i ogórków siejesz? Ostatnio kupiłam flance na ryneczku, ale w tym roku chciałabym sama spróbować wysiewów, żeby wiedzieć co zjadam
Już wiem, że muszę kupić inną odmianę cukinii, bo ta co siałam do tej pory mocno łapała mączniaka.


Pory kupuje na lokalnym ryneczku; odmianę letnią i zimową. Kosztują grosze i nie chce mi się bawić w ich wysiewanie. Ogórki kupuję metodą "co się trafi". Sprawdzam tylko, żeby nie była to odmiana sałatkowa.Ostatnio był to ogórek Śremski F1, Polan F1 i coś jeszcze. Mają się nadawać do kiszenia. Na opakowaniu zwykle jest taka informacja. Profilaktycznie kupuję ze 3 różne opakowania. Podatność cukinii na mączniaka chyba nie jest cechą odmianową, ale zależy od pogody w danym sezonie. Wiele osób skarżyło się w ubiegłym sezonie na atak grzybów powodujących mączniaka. Podczas podlewania staraj się uważać, aby nie zmoczyć liści.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:29, 08 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Milka napisał(a)
Jaka ograniczona, ja kolory widzę


Irenko, jakże mi miło. Od dawna podczytuję historię ogrodu w Miłkowie.

Kolory są zawsze, ale teraz troszkę w ubogim zestawie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Milka 16:57, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A dla mnie to mini, mini w kolorze, też ma urok, jak się patrzy, teraz...i potem
Twój nick..Gruszka, to jak wspomnienie czegoś najlepszego, zatem...warto zajrzeć, tu to znajdę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kokesz 19:54, 08 sty 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Haniu, a masz może zdjęcia tych karłowych pomidorów, bo chciałabym zobaczyć w realu jakie duże krzaczki rosną.
Dotychczas siałam tylko niskie koktajlowe żółte i czerwone, typu balkoni red i balkoni yellow. W zeszłym roku miałam też pierwszy raz troszkę wyższy koktajlowy Gartenperle i jakieś NN od koleżanki ale te wyrosły na duże krzaczory i były w typie malinowego i san marzano.
Siałam też papryczki z nasion od Reni-Ryski, małe, okrągłe, bardzo pikantne do nadziewania fetą. Jedną na próbę wykopałam z gruntu i trzymam na parapecie w domu. Doświetlam ją taką specjalną lampą do roślin (dostałam na imieniny od eMa) miała już kwiatki i zaczyna zawiązywać papryczki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies