Gdzie jesteś » Forum » Ogród » W jaki sposób odstraszacie sarny?

Pokaż wątki Pokaż posty

W jaki sposób odstraszacie sarny?

marysia 23:39, 16 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 7
Od jakiegoś czasu mam problem ze sarnami, bowiem zabrały się za obgryzanie moich drzewek. Chciałabym jakoś zaradzić, ale oczywiście w jakiś humanitarny sposób, bo nic złego nie chce im robić, to piękne zwierzęta, tylko czasem chcą mi zjeść ogródek Macie jakieś sprawdzone sposoby?
____________________
Wiatr to oddech przyrody.
Gardenarium 16:06, 17 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ogrodzić ogród, założyć zabezpieczenia na pnie drzewek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marysia 00:37, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 7
Ogrodzenie niby jest (co prawda niezbyt wysokie), ale one sobie jakoś radzą. Będę musiała coś zadziałać, żeby ochronić drzewka przed sarnami, bo niedługo będą wyglądały jak tyczki
____________________
Wiatr to oddech przyrody.
KociaMama 10:33, 19 sty 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Ogrodzenie takie do 1,60 sarny przeskakują łatwo. Wyższe już nie tak chętnie. Chyba z czasem uczą się, że mają problem i zmieniają miejsca wędrówek.

Znajomy miał jakieś urządzenie na ultradźwięki, na baterie. Mówił, że skuteczne ale on równocześnie z tym urządzeniem podwyższył wysokość ogrodzenia więc tak na prawdę nie wiem co zadziałało.

U nas jest ogrodzenie 1,75 i sarny nie skaczą. Fakt, że mają dość jedzenia na niezagospodarowanej działce obok, na polach i miedzach naokoło czyli nie mają też motywacji.
____________________
marysia 19:00, 03 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 7
Ogrodzenie rzeczywiście nie jest aż tak wysokie, może będzie trzeba to zmienić Na razie zamówiłam preparat, który tworzy barierę zapachową i odstrasza sarny. Rozglądam się też za urządzeniami odstraszającymi zwierzynę leśną (coś takiego jak wspomniała KociaMama).
____________________
Wiatr to oddech przyrody.
Gardenarium 08:09, 04 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przetestowałam różne zapachowe preparaty i uważam, że to jest jedynie sposób na naiwnych kupujących, bo żadne nie działają skutecznie. Np niby preparat na koty, żeby nie przechodziły do ogrodu (cudze koty) - nie działa, dumne przeskakują i mają to w nosie. Tym bardziej sarny z tego powodu się nie zatrzymają.

Zainwestuj w podwyższenie ogrodzenia, chociażby jakąś linką i będzie sprawa załatwiona.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marek_2 11:01, 18 maj 2018

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 18
Ja u siebie założyłem siatkę i jak na razie mam spokój z sarnami. Mam siatkę [] i wytrzymuje napór zwierząt, wziąłem też wyższą jak zazwyczaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies