Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anulajda w raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Anulajda w raju

Wiolka5_7 14:19, 30 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20563
Pięknie u Ciebie Aniu,soczysta zieleń,uwielbiam
Cisy Repandens piękne przyrosty mają po tych deszczach
Ja bardzo polubiłam cisy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anulajda 15:38, 30 maj 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
MirellaB napisał(a)
Zieloniutko i czyściutko. Braku kancików nie zauważyłam


Mirelko to dobrze i tak trzymać ))
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 15:42, 30 maj 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie u Ciebie Aniu,soczysta zieleń,uwielbiam
Cisy Repandens piękne przyrosty mają po tych deszczach
Ja bardzo polubiłam cisy


W zeszłym roku u nas maj buł suchy to też przyrosty były małe ale za to w tym to jest co ciąć. Cisy to super roślinki są
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
amatorodniczka 16:29, 30 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Cześć Aniu. Pięknie u Ciebie
Często się zastanawiałam czy sadzić cisy, ale po przejrzeniu Twoich zdjęć nie mam już chyba wątpliwości i będą cisy na pewno.. Tylko zastanawiam się czy sadzić blisko tarasu (ze względu na dzieci), widzę że Ty masz przy tarasie buksy.
Gdzie kupowałaś cisy takie piękne? Jestem też z południa PL więc chętnie się dowiem

Jeszcze mam pytanie odnośnie bukszpanów, powiedz mi często przeglądasz czy gdzieś jeszcze ćma nie siedzi? Ile razy opryskujesz? Ja zrobiłam dwa opryski Decisem, drugi oprysk po 2 tygodniach. Teraz przerwa.. Ale zastanawiam się właśnie czy znowu po jakimś czasie trzeba będzie opryskać?

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anulajda 18:35, 30 maj 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
amatorodniczka napisał(a)
Cześć Aniu. Pięknie u Ciebie
Często się zastanawiałam czy sadzić cisy, ale po przejrzeniu Twoich zdjęć nie mam już chyba wątpliwości i będą cisy na pewno.. Tylko zastanawiam się czy sadzić blisko tarasu (ze względu na dzieci), widzę że Ty masz przy tarasie buksy.
Gdzie kupowałaś cisy takie piękne? Jestem też z południa PL więc chętnie się dowiem

Jeszcze mam pytanie odnośnie bukszpanów, powiedz mi często przeglądasz czy gdzieś jeszcze ćma nie siedzi? Ile razy opryskujesz? Ja zrobiłam dwa opryski Decisem, drugi oprysk po 2 tygodniach. Teraz przerwa.. Ale zastanawiam się właśnie czy znowu po jakimś czasie trzeba będzie opryskać?

Pozdrawiam


Hej dziękuję

Ja mam w sumie dwa tarasy i przy nich mam posadzone i buksy i cisy a mój mały trzylatek się nimi nie interesuję konsumpcyjnie,no bo też czemu miałby się interesować (odpukać).
Ja cisy kupowałam na giełdzie kwiatowej w Tychach lub u Kapiasa a były sadzone już jakieś 3-5 lat temu to teraz już fajnie wyglądają.
Co do ćmy to ja w zeszłym roku pod koniec lata jak się pojawiły pierwszy raz u mnie gąsienice to pryskałam Mospilanem bo tylko to miałam pod ręką a w tym na początku kwietna tam gdzie się pojawiały/wylęgły był Spintor bo on również niszczy jaja a niecały tydzień temu dopiero pryskałam u mnie wszystkie Lepinoxem bo widziałam pogrom u sąsiada za płotem jaki robią. Ćmy latają też u mnie bo też sąsiad nic z tym nie robi
Na początku wiosny często przeglądałam ale teraz już tak nie bo żerowanie gąsienic widać od razu na młodych liściach i nie trzeba tak zaglądać bardzo w głąb rośliny za nimi a przy tym jak gąsienice obgryzają je to wydziela się taki specyficzny zapach bukszpanu, może potem jak będą upały to będą się chować głębiej i do cienia to będzie gorzej, staram się nie panikować za bardzo, jak na razie jest u mnie. cisza.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
amatorodniczka 19:28, 30 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Co do cisów - które z czystym sumieniem polecasz na żywopłot, a które na kulki?
Ja myślałam na żywopłot o Hicksii...

Dzięki wielkie za informacje
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anulajda 19:54, 30 maj 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
amatorodniczka napisał(a)
Co do cisów - które z czystym sumieniem polecasz na żywopłot, a które na kulki?
Ja myślałam na żywopłot o Hicksii...

Dzięki wielkie za informacje


Na żywopłoty Hicksii, Hill i zwykły baccata a na kulki zwykły baccata i Elegantissima
Macham
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Veega 22:51, 30 maj 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Aniu, nareszcie nowa porcja fotek Twojego rajskiego ogrodu
Jak zwykle pięknie, zielono, bujnie i soczyście
Z niecierpliwością czekam na różane szaleństwo u Ciebie.

Pozdrawiam
nicol21 23:06, 03 cze 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10339
Graby rewelka i ta zielen - ahhhhhh!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Ashka 16:18, 04 cze 2019

Dołączył: 14 paź 2017
Posty: 13

Dzień dobry,
Podglądam i podziwiam Twój ogród, piękny!
Zatrzymałam się na wątku z cisami, co do odmiany i przeznaczenia - jasne.
Ale nie umiem rozpoznać moich cisów, kupione i wsadzone wiosną do formowania w stożek - mimo zapewnień sprzedawcy nie jestem pewna, czy to właściwy wybór!
Obok w doniczce jest nowy cisy, jakaś odmiana"pospolita" - moja prośba to pomoc w wyborze odmiany, dziękuję!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies