Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 22:46, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Witam wszystkich, którzy zerkną na mój wątek. Jestem w trakcie zakładania ogrodu. Na razie mamy ukształtowany teren wokół domu i wydzielone miejsca na rośliny i trawę.
Jeszcze nie wiem co dokładnie będę sadzić, ale w głowie już powoli tworzy mi się plan, mam nadzieję, że tutaj również znajdę jakieś informacje i zainspirujecie mnie własnymi ogrodami.
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
ElzbietaFranka 23:23, 29 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam na ogrodowisku, widze że od paru minut walczysz chyba ze swoim watkiem.

Powstawiaj troche swoich fotek i załóż adres to będziemy zaglądać do ciebie doradzać i podziwiać.

Powodzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
amatorodniczka 11:52, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Pokazuję widok ze strony południowo wschodniej na dłuższą skarpę (dłuższa ale bardziej łagodna, wymiary długość góra 17,80 x szer. 2,90 x długość dół 15,10 )



i skarpa mniejsza ale bardziej stroma - tutaj przewidziałam same kosodrzewiny Pinus mugo. Obok skarpy murek oporowy- gabion wypełniony będzie jasnym kamieniem.



Jak narazie brak pomysłu na tę większą skarpę. Napewno nie chcę tutaj wprowadzać zbyt dużo gatunków, no i kolorystyka też ograniczona. Na dzień dzisiejszy w ogrodzie rosną, od frontu 3 klony czerwonolistne prawdopodobnie Royalty, 3 śliwy wiśniowe pissardi (nie chciałam za bardzo bo kwitną na różowo, ale przekonały mnie ich czerwone liście), no i od strony południowej jest szpaler z Smaragdów.
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 00:34, 01 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
dodaję jeszcze mój amatorski rzut na działkę z góry, nie widać tego na tym rysunku ale mamy tu parę poziomów (do wglądu na zdjęciach). Na rabatach zaznaczyłam bordowym kolorem rośliny które już sobie rosną i zielone punkty - posadzone Smaragdy w lini ogrodzenia



____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
ElzbietaFranka 08:52, 01 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Zaznacz jak wygląda taka skarpa u Madzi watku "ogród z wilkiem" .
Dom bardzo ładny masz duże pole do popisu.
Trudno tutaj co kolwiek radzić zastosowała bym kamien, iglaki i liściaste krzaki na skarpach bo kosiarka trudno kosić na skarpach.
Drzewa nie wysokie przycinane.
Zibacz wątki tutaj się zorientujesz co i jak zrobić podaj co ci się podoba.
Trudno komuś radzić. Projektant też się pyta a co państwo sobie życzą.
Napis która strona frontowa z tyłu, wschodnia, zachodnią, południe północ.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 22:28, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czytam wszystkie wątki ze skarpami bo samam mam skarpę w dodatku jeszcze nie uporzadkowaną .
Piękny domek.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kasiab 14:11, 07 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Piękny domek super ciekawie będzie ze skarpami zaznaczam i będę kibicować
____________________
Kasia - tu na razie jest...
amatorodniczka 16:08, 07 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
ElzbietaFranka napisał(a)
Zaznacz jak wygląda taka skarpa u Madzi watku "ogród z wilkiem" .
Dom bardzo ładny masz duże pole do popisu.
Trudno tutaj co kolwiek radzić zastosowała bym kamien, iglaki i liściaste krzaki na skarpach bo kosiarka trudno kosić na skarpach.
Drzewa nie wysokie przycinane.
Zibacz wątki tutaj się zorientujesz co i jak zrobić podaj co ci się podoba.
Trudno komuś radzić. Projektant też się pyta a co państwo sobie życzą.
Napis która strona frontowa z tyłu, wschodnia, zachodnią, południe północ.

Pozdrawiam


Pani Elżbieto u Madzi w wątku "ogród z wilkiem" bardzo ładnie, zadbany ogród widać dużo pracy włożone, piękne skarpy, jednak nie za bardzo w moim stylu.
Chciałabym bardziej uzyskać nowoczesny efekt, proste formy, sadzić w dużych grupach (nie pojedyncze sztuki) i ograniczyć ilość odmian.

Nie wiem właśnie dokładnie co ze sobą łączyć, dużo czytam i oglądam ale na razie brak weny...

Nastawiam się na trawy, żurawki, berberysy. Podobają mi się bardzo zestawienia roślin u Oli "Moja codzienność - ogród Oli" - dużo traw.

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 16:09, 07 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
kasiab napisał(a)
Piękny domek super ciekawie będzie ze skarpami zaznaczam i będę kibicować


Dziękuję, pozdrawiam serdecznie i liczę na Wasze wsparcie w tym temacie
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
kasiab 16:52, 07 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Weroniko jakie rośliny lubisz? Jak widzisz swój ogród? Co byś chciała mieć? Jaki styl?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies