Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zapracowanej mamuśki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapracowanej mamuśki

Wiolka5_7 06:51, 08 cze 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Toszka napisał(a)
Opryskaj Mospilanem+Kohinor (ew.Telesfor), ale opryskiwacz musi mieć sporą moc -min.3bary.

Fajnie wiedzieć...to już wiem, że kupiłam dobry opryskiwacz
Dzięki Toszka, lubię czytać twoje rady
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaKozak 07:26, 08 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
My wszystkie chyba, nawet jak opieprza hihi
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 08:37, 08 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MartaKozak napisał(a)
(...) nawet jak opieprza hihi


Czy na prawdę odnosicie wrażenie, że ja opieprzam? Kurcze, opieprzanie nie leży w mojej naturze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mamuska1980 08:40, 08 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Toszka napisał(a)
Opryskaj Mospilanem+Kohinor (ew.Telesfor), ale opryskiwacz musi mieć sporą moc -min.3bary.

Toszko Mospilan posiadam (Kohinor kupię dzisiaj), dopytam tylko czy Mospilan zmieszać z Kohinorem i pryskać,
czy na przemiennie oprysk zrobić z odstępem 7 dniowym.
Na misecznika Mospilan i Kohinor wystarczy czy dokupić jeszcze Polysectum?
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
MartaKozak 08:42, 08 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Toszka napisał(a)


Czy na prawdę odnosicie wrażenie, że ja opieprzam? Kurcze, opieprzanie nie leży w mojej naturze


Iwonka, no co ty, nie gniewaj sie, chodzilo mi bardziej o konstruktywna krytyke
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 09:08, 08 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mamuś
Srodki mozna połączyć. Na misecznika uzywałam zazwyczaj Confidor 200SL + Kohinor 200SL (lub Telesfor). Mospilan też jest systemiczny, a to oznacza że środek jest o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Niszczy szkodniki poprzez kontakt cieczy roboczej z ich ciałem, a także poprzez dostanie się do ich przewodu pokarmowego wraz z sokami wysysanymi z rośliny. Wnikając do rośliny, krąży w jej sokach przez okres do 3 tygodni, stanowiąc przez cały ten czas skuteczną jej ochronę.
Oprysk najlepiej wykonać dwukrotnie w odstępie 7-10 dni tak by utrzymać wysoki poziom w roslinie. Proszę tylko robić oprysk wieczorem, kiedy to już wszelkie bzyki nie latają, bo te środki są bardzo toksyczne dla pszczół i innych pożytecznych oblatywaczy.

Ten rok jest dziwny (zaraz będę zbierać wiśnie, a zazwyczaj robię to ostatni tydzień lipca) i nie wiadomo kiedy miseczniki zaczną rozłazić się spod miseczek. Tylko wtedy mozna je utłuc. Opryskiwacz (jego moc) jest kluczem do sukcesu, bo preparat trzeba niemal wcisnąć w komórki roślin...inaczej to będzie tylko zraszanie
Najefektywniejszy w walce jest Promanal (roztwór oleju parafinowego) zaaplikowany wiosną przed okresem wegetacji (dusi misecznika). Tego oprysku nie wolno pominąć!

Marto, absolutnie się nie gniewam, tylko wystraszyłam się, że odnosicie wrażenie "opieprzania"...i zastanawiałam się, czy ton muszę zmienić?
Fakt, nie jestem jakoś super wylewna, ale też z natury nie jestem złośliwa i nie znoszę wszelkich złośliwości. Staram się też nigdy nikomu nie dokopywać, bo uważam, że życie i tak nas wszystkich dostatecznie kopie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mamuska1980 09:33, 08 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Toszko dzięki bardzo za szybką odpowiedź
Połączę oba środki i wieczorkiem spryskam.
Promanal na pewno będzie wiosną lany na roślinki.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 10:00, 08 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Zaległe foty




____________________
ogród zapracowanej mamuśki
mamuska1980 10:20, 08 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981



Tutaj będą niskie gabiony.

____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Toszka 10:35, 08 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mamuska1980 napisał(a)
Zaległe foty




Zerknij do Nicol, wczoraj pisałam o zasadzie cięcia stozków. Zasada jest taka sama dla buksów i cisów. Te trzy strzały proszę zapuszczać na pękato!

Proponuję także ten pierwszy stożek zrobić najniższy, drugi zrobic ciut wyższy, a trzei niech będzie najwyższy - powstanie kompozycja mniej więcej różnica we wzroście powinna być 1/4 lub 1/3.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies