Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Les Jardins de Castillon-Plantbessin – Normandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Les Jardins de Castillon-Plantbessin – Normandia

Kondzio 05:15, 10 lut 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Justyna napisał(a)
Zastanawia mnie ten fenkuł.
Ma charakterystyczne kuliste kwiatostany, wzniesione wysoko ponad liście. Górują wysoko stanowiąc odrębny poziom. Odmiana Purpureum, którą uprawiam (często też pojawiała się w ogrodach, które wymieniłeś) ma kwiatostany w kształcie baldachów, które pojawiają się na różnych wysokościach rośliny i są otoczone liśćmi. Hmm... Może to zależy od stadium rozwoju. Niewykluczone, że pewien etap u swoich przeoczyłam.


W rzeczywistości one nie były kuliste, tylko baldaszkowate, na tych zdjęciach tak się prezentują
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Rench 11:37, 12 lut 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękny ogród ! Zazdroszczę Ci tej uczty
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Marga 14:27, 12 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
O rany! Co ja bym dała żeby takie cudo zobaczyć na własne oczy!
____________________
Ogród dla moich synków
laurowisnia 10:54, 15 lut 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Justyna napisał(a)
Zobacz tutaj, fajnie widać porównanie. Na pierwszym planie Purpureum, a dalej w tle wyraźnie wysoko wniesiona wiecha kwiatostanów żółtych i kulistych. A może gatunek po prostu tak ma?



Uprawiałam zwykły fenkuł, kwiatostany były nisko, tuż nad liśćmi.

Ta roślina z żółtymi kwiatami to prawdopodobnie zapaliczka ferula communis.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Justyna 19:20, 19 lut 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Agato - bingo!
Dziękuję Nie znałam feruli. Bardzo ciekawa. Faktycznie, giant fennel.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Margarete 13:27, 23 lut 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Rzeczywiście to najpiekniejsze z miejsc pokazywanych z Normandii przez ciebie.......a ta prosta aleja z ławeczka na koncu tez mi sie z Pęchcinem skojarzyła...
Piekne te żywopłoty, derenie pagodowe, nie mówiąc o bylinach i trawach. I jak nie lubie topiarów w ogrodzie tak tu mnie kilka z nich urzekło - najbardziej te krążki-takerze ułozone warstwowo jeden nad drugim....
Śliczne miejsce, jest o czym marzyc i jest co planowac............może kiedys, kiedys....marzenia sie spełniaja
Dzieki Konrad za fotki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies