Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozmnażanie topoli

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozmnażanie topoli

romanzzz 16:57, 09 lut 2016

Dołączył: 09 lut 2016
Posty: 2
Witam.

Chciałbym rozmnożyć topolę osikę na polu. Z tym wiąże swoje pytanie - o jakiej porze powinienem uciąć gałęzie z topoli, aby później z nich wyrosły młode drzewa?

Pozdrawiam
Gardenarium 17:06, 09 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Topola to chwast, a nie drzewo które należy rozmnażać, ono się samo wysiewa do tego stopnia, że tworzy zagrożenie. Z ucinanych gałęzi co najwyżej wyrosną liście, w wodzie oczywiście, ale nie drzewo.

Z uciętych gałęzi wyrośnie wierzba, a nie topola. Topolę rozmnaża się z nasion. Obok naszej bazy rośnie ich mnóstwo, pochodź po rowach, polach a na pewno znajdziesz, tylko czy warto???

Sadzenie topoli powinno być prawnie zabronione, ponieważ to wyjątkowo nieatrakcyjne drzewa, krótkowieczne, kruche i uczulające. Gdy kwitną - całe chmary puchu fruwają w powietrzu zanieczyszając chodniki i ogrody. Miałam takie drzewa obok ogrodu, który pielęgnowaliśmy. To był po prostu koszmar i m.in, dlatego zrezygnowałam z tej konserwacji. Puch zapychał wszystko, rynny, kratki ściekowe, chodniki. Nie sposób tego zebrać.

I jeszcze chcesz to sadzić? Zastanów się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
romanzzz 17:55, 09 lut 2016

Dołączył: 09 lut 2016
Posty: 2
Rozumiem. Chodzi mi o to, że potrzebuję mieć cień na polu w konkretnym miejscu. Nie jestem ogrodnikiem, pomyślałem po prostu żeby zasadzić drzewko, które zasłoni mi część pola. W zasadzie jest mi obojętne jaka to będzie roślina, aby szybko urosła.
Gardenarium 18:04, 09 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dla uzyskania cienia potrzebujesz drzew o rozłożystych koronach. Szybko rosną platany. Mają duże liście i dają miły cień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies