Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Duży taras

Pokaż wątki Pokaż posty

Duży taras

19:30, 21 lut 2016
dostałeś od Danusi dobre rozwiązania i cały czas chcesz dechy kłaść ..lub plastik ...ja tam w cudze bym nie inwestowała umyć ta kostkę ...wodę z sąsiedniego balkonu przekierować za taras!

jak już tak ta kostka cie irytuje kup jakis dywan plastikowy dedykowany na taras...np. takie bywaja w znanym szwedzkim sklepie lub innych marketach. i postaw na tym meble i donice posadź rośliny i rozkoszuj sie widokiem
frezja 20:59, 21 lut 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Zrób duże donice z drewna tego samego co taras. Tak żeby osłoniły kącik wypoczynkowy z mebelkami.


Drewno ociepli...oj, będzie pięknie za radą Danusi.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 22:00, 21 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
hartingh napisał(a)
A Twoim zdaniem, co lepsze na taras - deski sosnowe, czy podesty parkietowe sosnowe?
Jakoś do sztucznej trawy nie mogę się przekonać... Chyba, że niepotrzebnie


Ja nie kładę desek sosnowych bo to badziew jest, szkoda roboty. Kładę bangkirai, czyli drewno egzotyczne. Jednak polecam kamień, albo kostkę granitową albo płyty kamienne.

Albo ewentualnie ładne nowoczesne płyty betonowe. Nie kładę plastiku czyli sztucznej trawy, to już bym wolała tak zostawić jak jest i tylko donice.

Masz kostkę - zostaw to jak jest. Inwestuj w donice i rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michalomanski 23:25, 02 mar 2016

Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1
Witam.
Stanowczo odradzam stosowania na taras deski sosnowej dlatego że sosna strasznie puszcza żywice i będzie Pan odczuwał dyskomfort podczas chodzenia po tarasie.
Drugim minusem jest to, że sosna zabezpieczona preparatem cenowo adekwatnym do materiału będzie gnić a chemia którą Pan zastosuje nie spełni swojej roli.
Sosna się nie nadaje na poziomą powierzchnie.
W przypadku tarasów trzeba dobrać dobry materiał.
Jak się zaczyna myśleć o tarasie z drewna najlepiej zacząć od modrzewia syberyjskiego jest to drewno że tak powiem najgorsze z najlepszych niestety cena zaczyna się od 100 zł/m2 samej deski a gdzie legary wkręty czy system poziomowania.
Myślę, że dobrze radzą nie ma co inwestować w nie swoje.
Pozdrawiam
Gardenarium 08:11, 03 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To co wydasz na drewno czy inny materiał, spokojnie kupisz rośliny, donice i potem można zabrać ze sobą.

Uporządkować teren, dobrze przemyśleć, kupić piękne rośliny i do roboty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta_silars... 15:38, 07 mar 2016

Dołączył: 07 mar 2016
Posty: 1
Dzień dobry
Ja podobnie urządzam poraz pierwszy nowy, duży taras. Sporo czasu poświęciłam już szukając w internecie jakie rośliny przetrwają kilka sezonów w trudnych "donicowych" warunkach. Podzielę się, co planuję (może komuś się przyda )i proszę o korektę, jeśli coś jednak nie będzie się na taras nadawać.
Otóż takie rośliny wybrałam: tuje smaragd, bukszpany - kule, kalina biała, jałowce okrywowe, hosta, berberysy, trawa leymus, hortensje białe, kosodrzewina. Wszystko ma się zmieścić w pięciu donicach 50/120 i jednej 50/50, Poproszę o ewntualne poprawki .Pozdrawiam
zielinka 12:41, 08 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
Według mnie inwestowanie w deski na tarasie to słaby pomysł, skoro pomieszkasz tam zaledwie trzy lata. Wyczyszczenie kostki może dać wystarczająco dobry efekt. Ładne mebelki i dużo roślin pozwolą zrobić z tarasu ładny zakątek i odwrócą uwagę od kostki.
Gardenarium 13:09, 08 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aneta_silarska_sobota napisał(a)
Dzień dobry
Ja podobnie urządzam poraz pierwszy nowy, duży taras. Sporo czasu poświęciłam już szukając w internecie jakie rośliny przetrwają kilka sezonów w trudnych "donicowych" warunkach. Podzielę się, co planuję (może komuś się przyda )i proszę o korektę, jeśli coś jednak nie będzie się na taras nadawać.
Otóż takie rośliny wybrałam: tuje smaragd, bukszpany - kule, kalina biała, jałowce okrywowe, hosta, berberysy, trawa leymus, hortensje białe, kosodrzewina. Wszystko ma się zmieścić w pięciu donicach 50/120 i jednej 50/50, Poproszę o ewntualne poprawki .Pozdrawiam


Bukszpan na jeden rok, wymarznie jeśli zima trochę zimniejsza.
Wydmuchrzyca - okropna trawa, tylko na zdjęciach ładnie wygląda. zamiast niej miskanta .Morning Light' posadź.

Kalina białą? za wielka, kosodrzewina brzydka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinMC 17:03, 25 mar 2017

Dołączył: 21 mar 2017
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów, szukam inspiracji pomysłów jak mógłbym zaaranżować swój taras. Czy możecie coś doradzić?






Pozdrawiam
Wdowa 09:06, 05 wrz 2017

Dołączył: 05 wrz 2017
Posty: 2
[reklama]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies