Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Cięcie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Cięcie hortensji

ELLA 16:40, 04 maj 2020


Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 18
Znalazłam i wstawiam.

ELLA 22:38, 25 mar 2021


Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 18
Bardzo proszę o pomoc w cięciu hortensji w tym roku, gdyż kolejne krzewy u mnie zamierają i boję się je przycinąć, są to 11 letnie rośliny. W ubiegłym roku próbowałam przyciąć dość nisko i widziałam że krzaczek próbował wypuścić nowe pędy ale koniec końców usechł. Zastanawiam nad posadzeniem nowych, tylko tu też mam dylemat gdyż w ubiegłym roku posadziłam nowy krzew a na jesień z niewiadomego powodu obumarł, oczywiście przed posadzeniem wymieniłam ziemię.
Romal 17:27, 26 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 1
Witam. Proszę o pomoc dot. cięcia hortesji "Runaway Bride- uciekająca panna młoda". Mam ją trzeci rok. Rośnie w gruncie, ale nie wiem kiedy i jak ją ciąć.
Lilian 23:10, 10 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 8
Romal. Masz bardzo ciekawą odmianę hortensji. Została wyhodowana przez Ushio Sakazaki z Japoni i jest krzyżówką hortensji ogrodowej z jednym z gatunków azjatyckich. To zupełnie nowy rodzaj hortensji, która wytwarza kwiatostany na całej długości pędu- pojawiają się one nie tylko z pąków szczytowych, ale i pąków bocznych, i to zarówno na pędach jednorocznych jak i dwuletnich. Roślina rośnie i kwitnie od późnej wiosny do końca jesieni. Można ją sadzić w gruncie i w donicy, w której wygląda chyba najefektowniej. W zasadzie cięcie nie jest zalecane. Po pierwszym, pełnym kwitnieniu powinniśmy pozwolić dalej jej rosnąć- wykształci dłuższe pędy, które będą sukcesywnie kwitły (z pąków bocznych właśnie). Do jesieni pędy urosną, by kwitnąc w roku następnym dały efekt "welonu panny młodej". Ci, którzy ją wolą w bardziej kompaktowej wersji mogą przyciąć nowe, długie pędy w połowie lata- najpóźniej do połowy/ końca lipca.

Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze wyróżniło hortensje Runaway Bride na międzynarodowej wystawie Chelsea Flower Show w Londynie tytułem "Roślina roku 2018".
____________________
Liliana
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies