Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » 18 metrów tarasowych zmartwień

Pokaż wątki Pokaż posty

18 metrów tarasowych zmartwień

Cucinella 10:53, 04 mar 2016

Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 2
Witajcie,

gdy 2 lata temu kupowałam mieszkanie decydującym kryterium było dla mnie ostatnie piętro, wystawa południowa i duży balkon. Marzenia spełniłam - mieszkanie wykończyłam, zamieszkałam w nim i... zza okien spozieram na pusty, brzydki 18metrowy taras (długość 8m, szerokość 2m20cm).

Nigdy nie znałam się na roślinach, nigdy ich też nie uprawiałam, ale kupując mieszkanie wydawało mi się (O zgrozo!), że jakoś sobie poradzę i uda mi się stworzyć zieloną oazę. Trochę się przeliczyłam i dlatego z podkulonym ogonem przychodzę do Was zasięgnąć rady.

Kiedyś Danusia wklejała tu piękną realizację balkonu całego zarośniętego krzewami i drzewkami. To od niej wszystko w mojej głowie się zaczęło...



Przechodząc do rzeczy, elewacja mojego bloku ma odcień 'łososiowy', który zupełnie mi nie leży, nie pasuje do mieszkania (jest urządzone w stylu skandynawskim, z dużą ilością białego) i powoduje, że nie umiem nic wymyśleć
Dodatkowo spora część balkonu pokryta jest papą, którą muszę ukryć przed oczami (myślałam o położeniu desek kompozytowych).
Zaznaczę jeszcze, że mieszkanie będzie mi służyć max 5 lat stąd nie chcę używać materiałów z najwyższej półki.

Marzy mi się żywa trawa, dużo zieleni, miejsce na 4osobowy stolik z krzesłami i jakieś zadaszenie (np. w formie markizy). Czy ktoś pomógłby mi ruszyć z miejsca i zainspirować do zmian?


Dominika11 16:15, 04 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Polecam program "Twój kawałek ogrodu" - robią tam właśnie balkony - może coś podpatrzysz zachęcam do oglądania
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 17:02, 04 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inspiracja (moja) wisi na górze i podoba się a ty się pytasz. Zrób donice duże albo kup pojedyncze i sadź.

Trawy są fajne ale krótko, od czerwca do zimy, wiosna pusto. Mogą zmarznąć.

O trawniku nawet nie masz co marzyć, szybko się wyleczysz. Na czym ma rosnąć? na betonie? A jak ma rosnąć to musisz mu ziemię zrobić. Ja w tym, ogrodzie na górze zrobiłam szparę w podłodze drewnianej i posadziłam namiastkę trawnika, jest tam stolik i krzesła i macierzanki zamiast trawnika. Ale u ciebie nie wyjdzie to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cucinella 08:00, 07 mar 2016

Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 2
Dominika, dziękuję za radę. Program oglądam i robię sobie notatki

Gardenarium napisał(a)
Inspiracja (moja) wisi na górze i podoba się a ty się pytasz. Zrób donice duże albo kup pojedyncze i sadź.

Trawy są fajne ale krótko, od czerwca do zimy, wiosna pusto. Mogą zmarznąć.

O trawniku nawet nie masz co marzyć, szybko się wyleczysz. Na czym ma rosnąć? na betonie? A jak ma rosnąć to musisz mu ziemię zrobić. Ja w tym, ogrodzie na górze zrobiłam szparę w podłodze drewnianej i posadziłam namiastkę trawnika, jest tam stolik i krzesła i macierzanki zamiast trawnika. Ale u ciebie nie wyjdzie to.


Donice zrobię sama, widziałam tu na forum szczegółowe i pomocne instrukcje.

Danusiu, ale co sadzić? Jakie drzewka kupić? Fanką tuji nie jesteś, to już nie raz przeczytałam
Na pewno chciałabym kupić duże gabarytowo drzewka, bo nie mam czasu czekać na ich rozrost

Trawę chciałam posiać w jakiejś wielkiej, ale niskiej donicy DIY, takiej na 20-30cm wysokości.
Przeraża i przerasta mnie gabaryt tego balkonu :/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies