Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 10:57, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)
Ale miło się czytało ten wstęp ... Taka słodka pigułka pełna ślicznych widoków

Ściskam Irenko .. Ja już się nie mogę doczekać , kiedy Cię poznam u Kindzi .. Bo mam nadzieję ,źe się uda


Ja też Gierczusiu, twoje poczucie humoru słynne na całą Polskę buziol
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:00, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
katel napisał(a)
Witam się i ja u Ciebie! Piękny masz ogród, zaciekawiłaś mnie cięciem buka Tricolor, w jakim rozmiarze chcesz go utrzymać (tak za kilkanaście lat)?Bardzo mi się podoba ale nie wiem czy jestem go w stanie okiełznać a w naturalnym rozmiarze bez cięcia jest stanowczo za duży do mojego niewielkiego ogrodu .
Róża Louis Odier ma obłędny zapach.


Kasiu witam cię
Dzięki za pochwały
Swoje chcę utrzymać tak na góra 4metry, dlatego tnę, bo nie mogę zasłonić sąsiadom słońca.Wczoraj było ciepło i sucho, więc zrobiłam cięcie, niech się zagęszcza. Luiska na mojej liście, co do buka, jesli będziesz ciąć, da radę w twoim ogrodzie, zresztą one tak wolno rosną, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:04, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)
Irenko pogoda rzeczywiście dobijająca
mnie najbardziej denerwuje fakt, że nie mam jak oprysku miedzianem zrobić
a to już ostatni dzwonek.

Boję się też, że wygnije mnóstwo roślin,
bo jest strasznie mokro na rabatach, przynajmniej u mnie tak jest
I grzyby i pleśnie będą się mnożyć.

u mnie chyba będzie przymrozek zniosłam wszystkie nowości wiosenne
szkoda hortek, bratków i stokrotek
kupiłam już z myślą o świętach
zresztą zawsze mam pełno doniczek


Mnie też dobija, słońca brak, ale co robić.
Miedzianem nic nie pryskam, ale też chciałam oprysk zrobić cisom i rodkom i nici na razie. Poza tym chyba opuchlak mi zżera rodka, to jakąś chemią też trzeba oprysk zrobić, te zadania zostawiam mężowi, tylko z prognoz widzę, że ma szansę jutro to zrobić.
Grzybki u mnie juz jakieś rosną nie martw się Agatko, chyba za zimno aby się pleśnie rozwijały, 2 dni ciepła i będzie sucho.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:05, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)
Irenko wyczytałam u Marzenki, że interesujesz się ciemiernikami,
widziałam w Ler piękne duże pełne za 25 zł,
takie jak u naszej Danusi

Dzięki, ale za daleko mam, więc pod nosem tylko 2 białe kupiłam po 14 zł.
Ale jak się w tamte okolice zaplątam....chyba, że córkę wyślę...ale ona się nie zna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:09, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Dzień dobry
Słońca, wody, tlenu Wszystkiego w odpowiedniej ilości w tym sezonie życzę.
Piszę pierwszy raz u Ciebie (myślę że stosowanie zwrotów grzecznościowych "Pani" nie jest wymagane ) ale to nie znaczy że nie znam tego ogrodu Jest jednym z tych gdzie można zaczerpnąć inspiracji kolorystycznej, ciekawych zestawień, faktur liści itp., itd.
Zakręceni wiedzą coś na ten temat
Apel
Pokazuj wiosnę bo jednej rzeczy tylko zazdroszczę ale w dobrym tego słowa znaczeniu, a mianowicie starych okazałych egzemplarzy drzew i krzewów
Bo bylinowych i jednorocznych można szybko się dorobić Z tymi okazami wieloletnimi jest już problem, przede wszystkim finansowy
Dzięki temu że jedni usuwają, dorobiłem się wielu z nich. Niestety ścinanych drzew od rodziny nie dało się przenieść
Piękny ogród
Życzę spełniania się w nim i miłego odpoczynku
Pozdrawiam


Serdecznie witam i dziękuję za tyle miłych słów o ogrodzie
Na forum mówimy sobie po imieniu, bardzo to fajne i zbliża ludzi, nie wiem jak się do ciebie zwracać, w stopce nie ma podpisu i imienia.
Czytam, że jesteś facetem, który kocha drzewa, super, no bo jak ogród bez drzew, smutny jest.
Mój mąż też kocha drzewa, chciałam skracać tę Nigrę, ale nie pozwala...chyba dobrze
pozdrawiam wiosennie, choć aura psikusy robi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:13, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
danuta_szwajcer napisał(a)
Te zdjęcie to powala bo jest tak cudne, u Ciebie to gdzie co pokażesz to wszystko bujne no i gdzie co czy patyczek czy nasionko to zaraz Ci rośnie, oj masz Ty ręke do tego. Komleksów się można nabawić haha za ten porządek ale Was dwóch do tej pracy a to bardzo dużo. Irenko czy jak już tak mocno róze wypuszczają i niektóre i listki mają to też mogę je mocno ciąć? Pozdrawiam


Danusiu, dzięki
Ja wszystko jakoś płytko sadzę, mąż głęboko, ostatnio wykopywałam piwonie, dawałam w nowe miejsce i płytko posadziłam, może on za głęboko je wcisnął i nie kwitły.
A tam kompleksy, zrobi się ciepło i dzień dłuższy, robota ruszy. Tak, we dwoje dużo łatwiej i przyjemniej
Możesz ciąć, ale jak zrobisz końcem marca tez będzie dobrze.Buź

tu walczyłam, zlikwidowałam skrzynki, przegniły, utrapienie juz było, teraz cięcie tui i mam miejsce przed nimi na róże, takie do 1m wysokości.
Cięcie zrobi eMuś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 11:17, 15 mar 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
fajnie jak Emusi pomagac chce moj to czasu nie ma. Cos szybko mi zrobi ale musze sie za nim najpierw nachodzic. Teraz wlasnie tnie owcom paznokcie i zaklada kolczyki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 11:19, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Napia napisał(a)
Pięknie wyglądają orliki między rododendronami, zresztą cała rabata prześliczna. Porządek też podziwiam
Czy kupiłaś już róże? Bardzo ładna i silna jest laguna, też się nad nią zastanawiam

Czy powojniki z serii Montana powtarzają kwitnienie?

Agnieszko, też mi się z tymi orlikami podoba
Wyciągam tylko stamtąd żonkile i tulipany, bo juz nie mają szans, ciekawa jestem czy po wykopaniu i przesadzeniu zakwitną, część wczoraj już przeniosłam i dziś leje, to może nie odczują zmiany..
Kupiłam na razie 5 sztuk pod tuje, z niskich, na łuki jeszcze nie.
Montany nie powtarzają kwitnienia, dlatego warto z nimi posadzić takie, które kwitną po nich aż do jesieni
resztka kwiatu hortensji, koronkowy motyl;
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
katel 11:24, 15 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dziękuje za informacje, no to mnie do buka przekonałaś , zakupy wow! Już i ja się nie mogę swoich doczekać.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Milka 11:24, 15 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
fajnie jak Emusi pomagac chce moj to czasu nie ma. Cos szybko mi zrobi ale musze sie za nim najpierw nachodzic. Teraz wlasnie tnie owcom paznokcie i zaklada kolczyki

Iza, on zapaleniec jak ja
W tym roku ma pod łukami zrobić fontannę na obiegu zamkniętym, lustrzane okna z okiennicami z tyłu Imprezowni i dokończyć w środku i kozę zamontować, tyle na ten rok i bieżące, bo dalej z remontem leci.
Twój R. nie ma kiedy, bo z chęcią by pewnie robił

Rano zbierałam tulipany wyszarpane z donic przez Miśkę
Strach się bać, co będzie jak wrócę...


5 minut bez pilnowania i już ostrokrzew szarpała

a tu mi się posiał orlik w rozplenicy, muszę wykopać i rozdzielić jakoś, chyba że zostawić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies