Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jak przyciąć modrzewia?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak przyciąć modrzewia?

KrzysztofWojcik 10:03, 22 paź 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
No wiesz co Basia? Rabata mi się podoba, na pewno masz dużo lepsze wyczucie estetyki ogrodniczej niż ja - ja zaraz na początku zabawy z ogrodem wpadłem w manię kupowania różnych kolekcyjnych gatunków, które upychałem w różne wolne miejsca. Teraz powoli próbuje przesadzać, najgorsze jest to, że sporo roślin już się poprzyjmowało i muszą to robić od nowa Najgorzej, że stale coś tam dokupuję i upycham co mi się spodoba...
____________________
embejot 11:43, 23 maj 2018

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 3
Witajcie,

Mam na działce dużego modrzewia. Długie gałęzie sięgają na działkę sąsiada, któremu "śmiecące" drzewo przeszkadza. Dodatkowo pod drzewem a stanąć drewniany domek. Nie chcielibyśmy go całkiem wycinać, ale aby pozbyć się śmiecącej części drzewa (długie, niskie gałęzie na dole) pomyśleliśmy, że wystarczyłoby je obciąć aż do niebieskiej kreski i zostawić tylko czubek. Wydaje nam się, że może to ładnie wyglądać - pytanie czy drzewo to wytrzyma?

Pozdrawiam!


Karol99 23:16, 26 maj 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zabieg taki powinien przeżyć, ale zwiększasz szanse złamania tego drzewa dużo, dużo bardziej. Może runąć przy silniejszej burzy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 19:55, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podetnij tylko gałęzie do wysokości dachu, te pojedyncze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies