Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Polędwiczkiw wieprzowe w cieście fracuskim

Pokaż wątki Pokaż posty

Polędwiczkiw wieprzowe w cieście fracuskim

Margarete 14:34, 21 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Składniki :
1 duża polędwiczka wieprzowa
200 g pieczarek
1 paczka gotowego ciasta francuskiego
1 cebula
4-5 cienkich plastrów szynki dojrzewającej
1 jajako
ostra musztarda
sól, pieprz, zioła prowansalskie
olej do smażenia

Poledwiczkę myje, pozbawiam błon i doprawaim sola, pieprzem, ziołami. Rozgrzewam olej na patelni. Obsmażam poledwiczke na rumiano z każdej strony, nawet z boków aby mięso po upieczeniu pozostało soczyste. Uwaga! Pryska!
Odkładam do ostygnięcia, jednoczesnie z polędwiczki wypłynie nadmiar wody. Na tę sama patelnię dolewam odrobinke świeżego oleju i na tej patelni szklę cebulke pokrojoną w kostkę. Gdy cebulka sie lekko podsmazy dokładam porcjami pieczarki starte uprzednio na tarce jarzynowej. Sole, pieprzę i podsmażam tak długo az cała woda z pieczarek odparuje. Odstawiam do przestudzenia. Rozładam na blacie płat ciasta francuskiego po srodku układam na nim 4-5 plastrów szynki (ja uzywam szynkę szwardzwaldzką z Lidla)na tym kłade poledwiczke, którą jeszcze dokładnie smaruje musztardą. Ponieważ płat ciasta jest na ogół za duzy w porównaniu do wielkosci polędwiczki wiec wcześniej ostrym nożem odcinam z ciasta wąskie paski dla ozdoby (krateczki) całego dania. Na wierzch polędwiczki nakładam farsz ze smazonych pieczarek.
Ciasto zawijam formując walec. Nakłuwam lekko widelcem żeby w trakcie pieczenia para mogła uchodzić ze środka. Na wierzchu dla ozdoby przyklejam paski z ciasta robiąc wzór "w skosna krateczkę". Całośc smaruję za pomocą pędzelka rozbitym jajkiem dla ładnego koloru.
Na blasze układam papier do pieczenia i na nim układam polędwiczki w cieście. Piekę około 30-35 minut w dobrze rozgrzanym piekarniku 180-200 stopni z termoobiegiem. Uwaga ! trzeba pilnować żeby sie nie spaliła albo w trakcie wyłączyc termoobieg!
Podawać na ciepło lub na zimno.
Smacznego !

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:36, 21 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
"Pozyczyłam" sobie foty od Bogdzi zrobione u mnie w sobotę gdzie widać te poledwiczki na półmisku na pierwszym planie


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:36, 21 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dubelek
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Luteczka 15:21, 21 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
No, No to była pychotka polecam
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
AgataP 20:38, 21 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
nie no Gosia ja się ślinię obiecałam mężowi to cudo, tak samo jak ciasteczka do piwa Ewci
____________________
Z Pszenicznej...
Anabell 23:16, 21 mar 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Margarete napisał(a)
Składniki :
1 duża polędwiczka wieprzowa
200 g pieczarek
1 paczka gotowego ciasta francuskiego
1 cebula
4-5 cienkich plastrów szynki dojrzewającej
1 jajako
ostra musztarda
sól, pieprz, zioła prowansalskie
olej do smażenia

Poledwiczkę myje, pozbawiam błon i doprawaim sola, pieprzem, ziołami. Rozgrzewam olej na patelni. Obsmażam poledwiczke na rumiano z każdej strony, nawet z boków aby mięso po upieczeniu pozostało soczyste. Uwaga! Pryska!
Odkładam do ostygnięcia, jednoczesnie z polędwiczki wypłynie nadmiar wody. Na tę sama patelnię dolewam odrobinke świeżego oleju i na tej patelni szklę cebulke pokrojoną w kostkę. Gdy cebulka sie lekko podsmazy dokładam porcjami pieczarki starte uprzednio na tarce jarzynowej. Sole, pieprzę i podsmażam tak długo az cała woda z pieczarek odparuje. Odstawiam do przestudzenia. Rozładam na blacie płat ciasta francuskiego po srodku układam na nim 4-5 plastrów szynki (ja uzywam szynkę szwardzwaldzką z Lidla)na tym kłade poledwiczke, którą jeszcze dokładnie smaruje musztardą. Ponieważ płat ciasta jest na ogół za duzy w porównaniu do wielkosci polędwiczki wiec wcześniej ostrym nożem odcinam z ciasta wąskie paski dla ozdoby (krateczki) całego dania. Na wierzch polędwiczki nakładam farsz ze smazonych pieczarek.
Ciasto zawijam formując walec. Nakłuwam lekko widelcem żeby w trakcie pieczenia para mogła uchodzić ze środka. Na wierzchu dla ozdoby przyklejam paski z ciasta robiąc wzór "w skosna krateczkę". Całośc smaruję za pomocą pędzelka rozbitym jajkiem dla ładnego koloru.
Na blasze układam papier do pieczenia i na nim układam polędwiczki w cieście. Piekę około 30-35 minut w dobrze rozgrzanym piekarniku 180-200 stopni z termoobiegiem. Uwaga ! trzeba pilnować żeby sie nie spaliła albo w trakcie wyłączyc termoobieg!
Podawać na ciepło lub na zimno.
Smacznego !

Małgosiu - muszę zrobić tak smacznie wygląda, a dziś kupiłam 6 polędwiczek. Myślę ze gorące lepiej smakuje
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mira104 13:11, 22 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Zapisałam i dziękuję za przepis
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Margarete 16:11, 22 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anabell napisał(a)


Anabell - 6 poledwiczek...to na pułk wojska...ja na nasze ogrodowiskowe spotkanie zrobiłam 3 szt a i tak jeszcze zostało
Smacznego !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:11, 22 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mira104 napisał(a)
Zapisałam i dziękuję za przepis

Smacznego !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
iwka 12:52, 23 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Margarete napisał(a)



a obok ogórasków to papryka faszerowana? czyja to robota poproszę o przepis
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies