Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Czekoladowe ciasto

Pokaż wątki Pokaż posty

Czekoladowe ciasto

AgataP 13:54, 23 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Małgosia prosiła o przepis na ciasto czekoladowe więc oto on:

1 i 3/4 szklanki przesianej mąki
1 i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
łyżeczka soli
1 i 1/2 szklanki cukru ( ja daję tylko 1 szklankę)
110g gorzkiej czekolady ( mój wybór Wedel)
szklanka mleka
3/4 kostki masła
3 duże jaja
łyżeczka wanilii ( ja czasem zastępuję cukrem waniliowym)

Nagrzej piekarnik do temperatury 180 stopni. W jednym rondelku roztop masło, a w drugim zagotuj szklankę wody. Umieść nad gotującą się wodą małą miseczkę i włóż do niej czekoladę. Gdy się rozpuści, odstaw miseczkę, by czekolada przestygła. Przesiej mąkę. Wsyp do dużej miski. Dodaj sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia, sól, cukier.
Do miski z pozostałymi składnikami wlej czekoladę, mleko i masło. Wymieszaj łyżką. Ubijaj mikserem przez minutę. Wbijaj jajka do małej miseczki, dodaj wanilię, wlej do ciasta. Ubijaj mikserem przez trzy minuty, cały czas zgarniając masę z brzegów naczynia. Wylej do formy ( ja używam tortownicy o średnicy 26-28 cm). Piecz ok 45-50 min. Test patyczkiem proponuję
Gdy ostygnie, kroję na trzy warstwy - krem to już dowolność.
Może być z mascarpone, może być z jogurtu z żelatyną deserową, może być frużelina z owoców leśnych, może być dodatkowo przełożony białym biszkoptem, może być w formie babeczek. Wszystkie opcje przerobiłam i wszystko wychodzi, ciasto jest pyszne i nie ma z nim problemów.
przepis autorstwa Marty Gessler
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 09:43, 24 mar 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję, wypróbuję niebawem, było pyyycha!
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 12:03, 24 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A ten krem który był w sobote u mnie to z czego robiłaś ? bo dobry był
I jeszcze czułam jakies owoce...konfitura przesmarowałas pod spodem kremu czy inaczej?
A czym go nasączyłas - bo fajnie wilgotne to ciast było ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 14:42, 24 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Małgoś, to ciasto robiłam już z wieloma kremami, wszystkie są idealne.
Ja nasączam przeważnie sokiem z: cytryna+cukier+alkohol
Po przekrojeniu posmarowałam dżemem porzeczkowym.
A krem akurat ten był z: dwa opakowania śmietanki kremówki i 3 opakowania jogurtu greckiego. Wymieszane, dosłodzone do smaku i dodana żelatyna deserowa, bo i taką można już kupić
Jak stężał krem to smarowałam i na noc do lodówki

Na urodziny zrobiłam z frużeliną z owoców leśnych i to było mega pyszne
Polecam serdecznie. Niczym lody Grycana
Przepis jest bazowy, rozbiłam z niego nawet babeczki, tylko środek robiłam kolorowy z barwnikami, bo dla dzieci na dzień dziecka były
____________________
Z Pszenicznej...
kinga9503 09:44, 29 mar 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 4
Skorzystałam z przepisu. Myślałam, że za pierwszym razem mi nie wyjdzie, ale okazało się inaczej. Muszę się pochwalić, wyszło przepysznie. Dziękuje za przepis
____________________
iwona 22:17, 20 kwi 2016

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 8
podaj przepis na prosty krem
AgataP 09:46, 05 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
iwona napisał(a)
podaj przepis na prosty krem


Iwonka korzystam z przepisów z neta, za każdym razem inny, bo i śmietankowy z serkiem maskaropone i gotowy adwokatowy, innym razem z lemon curd i serkiem, to znowu frużelina z owoców leśnych....
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:46, 05 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
kinga9503 napisał(a)
Skorzystałam z przepisu. Myślałam, że za pierwszym razem mi nie wyjdzie, ale okazało się inaczej. Muszę się pochwalić, wyszło przepysznie. Dziękuje za przepis


I takie właśnie mają być przepisy, by wychodziły zawsze i stanowiły bazę pod inne wariacje
____________________
Z Pszenicznej...
iwona 14:43, 05 cze 2016

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 8
Agata P .Wiesz ja w pieczeniu ciast ,to jestem slabiutka.Dzieki za podpowiedz.Pozdrawiam .Iwona
AniMa 11:55, 07 gru 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Aguś dzięki skorzystam na pewno O kremie z jogurtem greckim nawet nie słyszałam, tez wypróbuje
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies