Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » 2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania

Pokaż wątki Pokaż posty

2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania

MagdaBaj 18:26, 13 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Ale zobacz u mnie też nawsadzałam bo chciałam choć namaistkę roślin przed oknem
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
marta_tokarczyk 08:03, 14 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Dziewczyny, tej sytuacji nie zaplanowałam, tzn. że mąż kupi nie te co trzeba tuje.
Jednak ... buszpan nie mógł i tak zostać w miejscu w którym był, bo po pierwsze był za ciasno posadzony po drugie na skraju działki był "płotem oporowym" na zimne lub suche wiatry, a jak już wiem, to tego nie lubi. Poza tym rósł tam w pełnym słońcu.

I jeszcze odpowiedając na pytanie Toszki - mam zarówno plan rabat jak i plan nasadzeń, wytyczone rabaty, wymienioną ziemię i użyźnioną dodatkowo. Ja poprostu bardzo szybko działam, a raczej siedzę w ogrodzie codziennie do nocy i robię, a jak śpię to planuję .

Jak skończę jedną rabatę (30 m długości), to wstawię wam zdjęcia, ale to pewnie na początku maja, bo dopiero wówczas dokupię trawy.

Z tym określeniem Toszki "z flanki na flankę" to się trochę zgadzam, mam wiele roślin, które kupowałam bez wcześniejszego rozeznania i na działce okazało się, że w sumie nie mam gdzie ich wsadzić i wsadzałam gdzie popadnie. Teraz muszę je gdzieś wykorzystać.

____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
marta_tokarczyk 08:14, 14 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
No i jeszcze zdjęcia bukszpanu (posadzony po 3 szt. na 2 m długości):

- jedna część (zdjęcie z obu stron):





- druga część (zdjęcie z obu stron):




Wokół jeszcze nie uprzątnięte, bo przedwczoraj go wkopywałam, jak osiądzie ziemia, to jeszcze dosypię (piach jest z wierzchu, bukszpan jest w torfie +ogrodowa +piach +przerobiony obornik). Między bukszpanem kiedyś będzie patio, wypadnie on po krótszych bokach, chciałabym z niego zrobić ładny żywopłot, dlatego chciałabym coś zrobić, aby się zagęścił od dołu. Bukszpan ma na dole owe przyrosty.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
marta_tokarczyk 08:18, 14 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
P.S. Bambusa tam nie będzie.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
Toszka 09:04, 14 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jeszcze zawrócę ci głowę dla spokoju ducha - czemu dodajesz piach i torf do ziemi? Jaką masz glebę?

Zastanów się czy nie lepiej przerobić te buksy na np. lizaka (kulka na pniu)... pytam, bo prawda jest taka, że prędzej doczekasz się monolitycznego żywopłotu z sadzonek niż te krzaczorki ci się ładnie zabudują.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marta_tokarczyk 19:35, 14 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Toszka, w tym miejscu był piach, tak jak na większości działki. Kupiłam przyczepkę ziemi ogrodowej, ale nie jest ona pierwszej jakości, dlatego mieszam ją jeszcze z torfową ziemią, którą mam w lasku na końcu działki. Ta ziemia jest sprawdzona, tzn. na niej rośliny rosły do tej pory, ale że jest na wykończeniu to dokupiłam ziemię ogrodową.
Z tymi bukszpanami to tego właśnie się obawiałam i nawet przeglądałam je pod kątem wypowadzenia ich na jednej nodze, ale nie wszystkie mają taki jeden główny prowadzący pień.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
marta_tokarczyk 19:35, 14 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
MagdaBaj 17:11, 22 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Marta jak tam?
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
marta_tokarczyk 17:19, 22 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Czść Magda, cały czas walczę. Dzisiaj byłam u sąsiada i wzdłuż jego płotu wycinałam trawę i krawędź robiłam. Jeszcze uzupełnię płotek i muszę podsypać ziemią od jego strony, bo wyłupałam mu 10 cm trawnika .... w sumie nie trawnika, perzu.

Przed posesją wyciełam też w trawniku 6 kwadratów na iglaki szybko rosnące, aby okryły teren między płotem a jednią.

W kolejnym tygodniu wypożyczamy wertykulator. W tej chwili ja robie obiad, a mąż sypie nawóz na trawę.

Jedno 11 m jest już zrobione, tylko wszystko takie malutkie, więc jeszcze nie wrzucam zdjęć.

Także u mnie pełną parą. Póki nie pad, to cały czas jestem w ogrodzie. Zaraz zajrzę do Ciebie Magda, zobaczyć, jak Twoje postepy .
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
MagdaBaj 17:22, 22 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
To się wzięłaś
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies