Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » 2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania

Pokaż wątki Pokaż posty

2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania

marta_tokarczyk 19:47, 10 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Sebek, ułożyłam rośliny według Twojej sugestii. Trochę zmodyfikowałam ustawienie z bukszpanami, o na żywo to tak ładnie ni wychodziło jak na zdjęciu, bo trójkąty z tawuł i berberysów nie wychodziły równoboczne.

Takie ustawienie podoba mi się bardzo, tylko nie wiem, czy dobre odległości zachowuję. Czy te małe trawy ustawić gęściej i dokupić, czy tak może być (to są ostnice cieniutkie).

____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
Sebek 20:09, 10 maj 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi się takie odległości podobają - będą miały luz i przez to będą wyeksponowane te trawy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
marta_tokarczyk 23:12, 10 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Skończyłam! po ciemku już, ale skończyłam. Jutro zrobię zdjęcie .

A jeszcze taką niespodziankę miałam po drodze:

____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
czarna_aga 12:29, 11 maj 2016

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Hejka
Ciężka praca przed Tobą, ale widzę, że masz dużo energii i chęci a to już połowa sukcesu

Rabata przy wjeździe już bardzo ładnie uporządkowana

Gorąco kibicuję
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
marta_tokarczyk 12:44, 11 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Bardzo dziękuję czarna_aga
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
marta_tokarczyk 12:52, 11 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Wstawiam obiecane zdjęcia wyniku wczorajszej pracy. Jeszcze brakuje ostnic i krawężników, pewnie ziemi będę musiała jescze dorzucić, bo bardzo dużo wybrałam, ale już oko cieszy.

Na pierwszym zdjęciu obok rabaty leży kawałek betonowego słupa, który musiałam z tamtąd wykopać, już nie miałam siły przeciągnąć go dalej .



____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
anbu 14:06, 11 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Działasz z prędkością światła
____________________
Ania Ogród Ani :)
marta_tokarczyk 14:56, 11 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Anbu to dlatego, że mam czas tylko do połowy maja, potem będę musiała sobie zrobić dłuższą przerwę. Dlatego tyle, ile teraz zdążę, tyle będzie cieszyć moje oko .

Teraz zabrałam się za rabatę, hortensjową. Darń zerwana, obornik nawieziony, teraz pełzam z taczkami ziemi ogrodowej, żeby tam poziom wyrównać.

Pewnie zaraz wrzucę jakieś zdjęcie, bo mam ta problem z kompozycją z bukszpanów.
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
czarna_aga 09:08, 12 maj 2016

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Witam słonecznie wstawiaj fotki rabaty hortensjowej
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
marta_tokarczyk 17:41, 12 maj 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Rabata jeszcze nie dokończona, ale już jakoś wygląda.

Posadziłam w sumie 7 hortencji w jednym rzędzie w odległości 120 cm, a przed nimi żywotniki, które miałam w domu, a zaczęły sie podsuszać. Jak się przyjmą, to chciałabym prowadzić je w kule, jeżeli to będzie możliwe.

Między hortensje od strony płotu chciałabym posadzić miskanty, tylko nie wiem jakie.

Z przodu, póki "kule" jeszcze nie są kulami też coś musiałabym posadzić, ale nie mam jeszcze koncepcji.

A póki co wygląda to tak:



Dla porównanania wyglądało to tak:

____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies