Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród potrzebujący zmian

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród potrzebujący zmian

Akacja 19:54, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73


Dzisiaj zasadziłam hosty i trawy w zakątku z mostkiem. Mam jeszcze do zmian jeden fragment ogrodu.Wygląda tak.Czekam na cenne rady. Jest to miejsce słoneczne
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
ziele 20:37, 11 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Magnolie masz c u d o w n e .
No dobrze. Ale nie gniewaj się. Masz straszny chaos w użyciu materiałów: kostka granitowa i kamień łupany. Krawężniki: i czerwone cementowe obrzeża przy tujach i plastikowe czarne i z nieregulatnego kamienia i chyba z kostki granitowej a i jeszcze jakieś czerwone chyba plastykowe przy tarasie. No i jeszcze wprowadzasz kamyczki i korę czerwoną i w kolorze naturalnym.
Niedobrze.
Nie zmienisz podmurówki ogrodzenia i kostki. To kamień i to kamień. Trudno. Możesz przysłonić nasadzeniami iglastych podmurówkę (może cisy?). Prywatnie, to kostka granitowa bardzo mi się podoba. Zawsze wygląda naturalnie.
Masz ładne wyrośnięte egzemplarze drzew na pniu/ może zgrupować z innymi nasadzeniami? Ale są tak różne... tu trzeba kogoś kto bardziej się zna.
Zdecyduj się na jeden typ obrzeży. Według mnie tylko kostka, taką, jaką już masz.
Latarenkę białą przenieś do mostka, ten duży naturalny kamień też, jeżeli chcesz zostać przy koncepcji fragmentu ogrodu w stylu japońskim. Może tak będzie lepiej? Mostek, ze względu na kolor bardzo rzuca się w oczy. Może przemalować? latarenkę i mostek w jednym kolorze.. .? Tu Ci nie podpowiem.
To jest jedyne miejsce gdzie zostałabym przy kamyczkach. W pozostałych sypałabym korę naturalną. W kąciku widzę dużą donicę. Nie pasuje tam. Może znajdziesz dla niej inne miejsce? Przy domu?
Pozbyłabym sie zupełnie kory czerwonej.
No i jeszcze te kule...one pasują do ogrodu nowoczesnego, no wiesz: proste linie itd. Nie ma miejsca na nie w obecnych nasadzeniach.
Dostrzegłam też leżący dzban. Oddaj wrogowi... Grecji tu nie stworzysz.
Masz młody ogród. Możesz jeszcze poprzesadzać większość roślin, ale najpierw przemyśl nasadzenia. Zaprojektuj na papierze, poradź się innych. Może zrób zdjęcia swoich krzewów i przykładając je do siebie coś wykombinujesz? Na pewno radź się innych przed dokonaniem drastycznych zmian.
Może ktoś jeszcze coś doradzi albo odniesie się do moich uwag.
Pozdrawiam i będę zaglądać.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Akacja 21:01, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Dziekuję za uwagi. Korę czerwoną będę wymieniąć w przyszłym roku.Planuję zmienić murek na tarasie -zrobić go z kostki. Płotu nie zamierzam zmieniać .W zakątku z mostkiem poprzesadzałam tej wiosny rośliny.Mogę to jeszcze pozmieniać,jeżeli ktoś mi coś poradzi.Dzisiaj posadziłam tam jeszcze trawy.Czekam na dalsze opinie.
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 13:28, 12 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Dodaję parę zdjęć z tamtego lata.
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 18:24, 17 maj 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Oto nowe zdjęcia mojego ogrodu
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 20:44, 19 maj 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Marta 22:17, 19 maj 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam. Piękna magnolia i hortensje. Popieram Annę. Mostek przypomniał mi pewien wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/944-ogrod-z-czerwonym-mostkiem?page=169
może Cię zainspiruje. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Akacja 19:17, 31 maj 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 20:40, 06 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 13:34, 22 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies