Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród potrzebujący zmian

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród potrzebujący zmian

Akacja 13:32, 28 sie 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 16:53, 28 sie 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
HannaR 17:00, 04 wrz 2016


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj,
Wprawdzie nie założyłam wątku na ogrodowisku, ale jestem tutaj codziennym gościem. Masz zadbany ogród, ale brakuje mu trochę charakteru. Nie wiem czy dotarłaś na ogrodowisku do dekalogu Danusi. Jeśli nie, to pozwolisz, że go tutaj zacytuję. Powinien on ci pomóc:


1. Konsekwencja w kolorystyce
2. Ograniczona ilość gatunków
3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach
4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj
5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu
6. Jak coś zmieniasz, nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu
7. Niezawodne rośliny kupuj
8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj
9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego
10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

Ostatni (10) punkt na pewno nie jest ci obcy, bo widać, że wiele pracy i serca wkładasz w swój ogród.

Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Akacja 22:30, 04 wrz 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Dzieki Haniu za odwiedziny na moim wątku. Dekalog Danusi przeczytałam juz dawno i zmieniam małymi kroczkami mój ogród .Obecnie czekają mnie zmiany w przedgrodku. Chce całkiem usunąć klony , a także zamiast zrębków zastosować korę . jezeli ktoś ma pomysł na mój przedgrodek czekam na porady .
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Toszka 22:46, 04 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwonko, problem polega na tym, że masz posadzone rosliny jak... posadzone rosliny
brakuje kompozycji i spójności
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Akacja 22:57, 04 wrz 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
W zakątku z mostkiem zastosowałam juz grupowe nasadzenia roślin i naprawdę super wyszło . W przedgrodku chce zostawić magnolie , świerka bialoboka ,trzmielina szczepiona na pniu ,rododendron i tuje uformowane w kule oraz spirale . W miejsce klonu czerwonego planuje posadzić trawę morning light lub rozplenice . Dalej nie mogę sie zdecydować .
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Toszka 23:12, 04 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Za dużo się na tej rabacie dzieje - zbyt duża różnorodność brył, faktur gatunków. Proponuję linię rabaty wyłagodzić w jeden ładny łuk. Zlikwidować te fale, bo chaos wprowadzają.

Na zdjęciu nie widzę co to za kamień? Granit? Marmur?

Dosadzenie kolejnej rośliny, trawy da jeszcze gorszy efekt.
To trzeba przemyśleć. Musisz zastanowić się także, czy tą rabatę chcesz sama oglądać, czy pokazywać przechodniom.
Brakuje pieter. Powtarzalności.
Niby chciałaś zrobić lustrzane odbicie, a wyszło chaotycznie. Wyższe, niższe, kule na dole, kule na górze, rządki przeplecione pojedynczymi roslinami.     

Nie krytykuję - tłumaczę gdzie błąd.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Akacja 06:48, 09 wrz 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
HanaK 08:56, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Hej, trafiłam do Ciebie przypadkiem z ogrodu Przemka Ogród mały ale pojemny Też mam mi do zrobienia przedogródek, na razie nie mam tam nic, tylko trawę w dużych prostokątach między kostką brukową Widzę, że lubisz stylistykę ogrodów japońskich, masz zadbany i wypielęgnowany ogród. Zajrzyj do mnie, 3 lata w sumie zajęło mi podjęcie decyzji jaki ogród chcę mieć, miałam wiele gatunków roślin, niepogrupowanych (np. kosodrzewina była na 4 rabatach, teraz jest w 1 rzędzie i nareszcie jest efekt), gdy trafiłam na Ogrodowisko najpierw podziwiałam, potem po Przemkowej rewolucji odważyłam się wysadzić do pojemników cisy, a w sierpniu tego roku bardzo fajna firma ogrodnicza przerobiła nam system nawadniania i wytarasowała skarpę, na której mamy ogród. Przez 2 lata skręcałam się z żalu, ale nie kupowałam żadnych roślin W ogrodzie po rewolucji wykorzystałam tylko rośliny, które już tam były Dziewczyny mają rację, narysuj sobie plan, albo skorzystaj z Garden Puzzle albo innego darmowego programu do planowania nasadzeń. Trzymam kciuki i kibicuję
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
MirellaB 15:02, 03 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj. Ja również trafiłam do Ciebie od Przemka. Sama mam problem z przedogródkiem. Od dwóch lat go planuję i ciągle stoję w miejscu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies