Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród potrzebujący zmian

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród potrzebujący zmian

Akacja 11:28, 03 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Witam pani Danusiu.
Piszę do pani,aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące zmian w moim ogrodzie.Przed oknem balkonowym mam 3 hortensje bukietowe,przed nimi rozplenice i chciałaby coś jeszcze posadzic po bokach.Czy dobrym rozwiązaniem będzie wiśnia pisardi ?
Na zakątku w rogu działki według pani wskazówek usunęłam matę,jeszcze muszę usunąć resztę żwirku .Poprzesadzałam też drzewka.W rogu jest świerk białobok ,po jego prawej i lewej stronie hortensje bukietowe,przed nimi rozplenice,przed nimi rozchodniki.W lewym rogu to drzewo to klon czerwony globusum,a po prawej klon żółty.Proszę o poradę jak obsadzić brzeg .Mam zamiar usunąć kamienie i umieścić ekobord.Z prawej strony zamierzałam posadzić żółte żórawki ,przed nimi konwaliki a między świerkiem i szczepioną choinką hostę .Dalej na lewo mam już posadzoną szałwie niebieską.Wokół niej żórawki w ciemniejszym odcieniu. Mostek stoi na przykryciu betonowym z szamba.Czy w lukę przy i za mostkiem posadzić trawę hakonechole czy turzycę. Mam też w planie posadzić przed szmaragdami po prawej i po lewej stronie wysokie trawy.
Nie wiem jak uzupełnić odcinek przed jałowcem i lewy róg pod klonem czerwonym. Zamieszczam zdjęcia i prosze o pani opinię i wskazówki.

Tak było przed


Tak po



Czekam na pani cenne wskazówki.
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 14:37, 03 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 18:20, 08 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Zakwitła magnolia

____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 08:47, 09 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Mam kupione dwie odmiany miskantów variegatus i morning light,każda po 2 szt.Myslę,że posadzic je po lewej i prawej stronie białoboka przed szmaragdami.Czy sadzić je w donicach ?

Jaka kora jest najlepsza i na jaką grubość trzeba ją nasypać?
Na allegro jest w ofercie kora sosnowa i kora sosnowa kompostowana.
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Akacja 21:47, 10 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Danusiu co sądzisz o tym zakątku ?
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Gardenarium 21:48, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest niepisana zasada, aby zdjęć ze swoich ogrodów nie wklejać po cudzych ogrodach, więc przenoszę uprzejmie.

Sądzę, że mostek jest ładny ale nie widzę dla niego uzasadnienia. Nie ma tutaj strumienia ani nawet suchej rzeki, nie ma też kompozycji która by mówiła, po co on tutaj jest?

Kółeczko wokół drzewka też nie wiem po co, zabierz kamienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Akacja 22:53, 10 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Przepraszam Danusiu za wklejenie zdjeć.kamienie były tylko tak poukładane .najbardziej chodzi mi o to czy dobrze rozplanowalam rośliny .mostek przykrywa pokrywy z szamba. Planuje zrobić sucha rzekę z kamyków a resztę wysypać korą.czekam na twoja opinie.
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
ziele 07:28, 11 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Akacja napisał(a)
Zakwitła magnolia


W kwestii porad to niestety nie pomogę Ci, ale zainteresowała mnie magnolia. Przycinasz ją? Moja jest rzadka i podobno magnolia nie lubi przycinania.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 07:44, 11 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Nasunęło mi się kilka spostrzeżeń. Napiszę później.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Akacja 11:50, 11 kwi 2016


Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 73
Tak przyciełam ją jak była krzakiem . Obcięłam dolne gałązki , żeby zrobić kulkę .Teraz przycinam ją regularnie gdy przekwitnie .Na żywo wygląda super.
____________________
Iwona Ogród potrzebujący zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies