Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój mały wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały wymarzony ogród

goska 18:15, 16 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Toszka a może Ty się orientujesz czy turzyce wsadzać do ziemi w donicach? czy bez? bo nie chciałabym aby za mocno się rozrosły
____________________
gosia
alis 18:47, 16 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
goska napisał(a)
Dzisiaj w ten zimny dzien wsadzalam turzyce, czesc w donicach do ziemi a czesc bezposrednio. Zastanawiam sie jak lepiej, okaze sie po czasie


Małgosiu, widzę, że coś działasz, super Ja też mam zestawienie brązowych traw z aurea nana i bordowe Żurawki do tego
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 18:55, 16 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
goska napisał(a)
Toszka a może Ty się orientujesz czy turzyce wsadzać do ziemi w donicach? czy bez? bo nie chciałabym aby za mocno się rozrosły


Dlaczego chcesz wsadzać turzyce w donicach? Są aż tak ekspansywne? Jak się nazywają?

Ale może Tosia lepiej niech się wypowie, Ona zna się na wszystkim
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
goska 19:56, 16 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Balam sie ze rozrosna sie za bardzo i w sumie polowe wsadzilam w donicach a pozniej juz bez a co do zurawek tez mam w planie je skomponowac z tuzyca i hostami. Czekam tylko na dobra dostawe w ogrodniczym.
____________________
gosia
goska 20:02, 16 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Turzyca brazowa i zielona aurea i turzyca lsniaca.
____________________
gosia
goska 08:48, 17 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
A to moja 30 letnia roza na swojej nowej pergoli wykonanej przez meza
____________________
gosia
goska 09:33, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356

ponawiam watek...szukam pomyslu na przedogrodek jednak chcialabym aby magnolia i lawendy pozostaly
____________________
gosia
Toszka 09:46, 20 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Turzyc do doniczek nie dawaj. Aż wygooglowałam co to jest lśniąca turzyca

Nie one się nie rozrastają rozłogami jak np. Ice Dancer czy The Beatles.

Na froncie tez uważam, że lawendę masz super. Magnolia też moze zostać (wprawdzie totalnie inne wymagania typu gleby i ph, ale jeśli maja się dobrze to po co je ruszać?
Ja bym wywaliła te jałowce płożące, bo to...że tak dyplomatycznie powiem - ani piękne, ani kształtne, kolor siny... takie przygnębiające i zapchajdziura

Wywal szmatę. Wywal (w grubych rękawicach) jałowce. Co chcesz z tujami zrobić?
Co tak w ogóle chcesz na tym froncie - formalnie, elegancko, czy nowocześnie, czy co?
Co tam jeszcze masz ukrytego?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
goska 11:21, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Turzyca lśniąca tak było opisane w ogrodniczym hehe dzisiaj wsadzę je bezpośrednio do ziemi.
Magnolie Pani w ogrodniczym kazała wykopać dość duży dołek i zasypać odpowiednią dla niej ziemią więc mam nadzieję, że przeżyje
Lawendy wręcz kocham i mam ich mnóstwo w ogrodzie, sama je rozsiewam z tych z przedogródka.
Jałowce z miłą chęcią wywalę wsadziła mi je parę lat temu koleżanka zajmująca się ogrodami i tak naprawdę jedyne co sama tu dosadziłam to lawenda, magnolia i klon "royal red".
Ta duża tuja chyba jednak będzie musiała zostać na środku bo za dużo zachodu z jej usunięciem i w tej kwestii się jednak poddam

____________________
gosia
goska 11:22, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Toszka chciałabym aby było ładnie
____________________
gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies