Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój mały wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały wymarzony ogród

Toszka 11:31, 20 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tuje mozna ładnie uformować i dzięki temu zmniejszyć jej przytłaczający kształt - ściąć od góry i zestrzyc boki. Żrobić np. walec.

Widze, że mało ci jednej wielkiej tui to jeszcze posadziłaś cyprysik. Chyba nie jesteś świadoma, że to będzie w przyszłości drzewo. Prawdziwe drzewo.

Rozumiem, że chcesz aby było ładnie - ale jak ładnie, bo wiesz, "ładnie" to dla każdego co innego oznacza.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
goska 11:53, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
No to ładnie narobiłam a można jakoś tego cyprysika przycinać albo przesadzać??? To pozbędę się go chętnie. Jeżeli chodzi o przód jest to ściana południowa. Myślałam aby przewodziła tu lawenda.
____________________
gosia
Toszka 13:10, 20 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jeśli masz pomysł na front z lawendą to czemu nie - to niesztampowy pomysł tylko trzeba to jakoś fajnie zaaranżować. Nie wiem tylko, czy zdajesz sobie sprawę, że lawenda najpiękniej CAŁY rok wygląda w równym, geometrycznym nasadzeniu, czyli albo pasami, albo coś w rodzaju szachownicy. Można ją w takim razie połączyć z trawami... albo wiesz co? dam ci inspiracje z Pinteresta lecz jeśli nie jesteś zalogowana to zaloguj się tam bez obaw, bo to jeden z najlepiej (antywirusowo, antyspamowo etc) zabezpieczonych serwisów społecznościowych. Dzięki zalogowaniu będziesz mogła bez problemów oglądać zdjęcia, inspiracje i odwiedzać sprawdzone blogi i strony.

lawenda i berberys bagatelle

doskonałe towarzystwo dla lawendy

energetyczna sesleria jesienna świetnie będzie pasować do lawendy

czy to nie jest piękne kolorystyczne zestawienie?

berberys, trzmielina i lawenda

kulki na pniu podsadzone lawendą


na niebiesko

piękne połączenie brązu, lawendy i zieleni

bukszpan i lawenda

lawendowy, rózowy i bordo

sedum i lawenda

odcienie rózu i lawendy

tak jak napisałam, to są tylko inspiracje, które moze pomogą ci znaleźć pomysł na fantastyczny front
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
goska 14:29, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Dziękuję Ci bardzo jesteś kochana :* . Będę na pewno działała w tym kierunku już znalazłam chętnego na jałowca i cyprysa .
____________________
gosia
goska 14:32, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Właśnie w wolnej chwili ( tj jakaś godzinka jak uśpię mojego synka) podzieliłam żurawki mam nadzieję, że dobrze to zrobiłam. Wsadziłam je bezpośrednio do ziemi podsypałam ziemią ogrodową

To część zdjęć a wyszło mi ok 12 sadzonek.
____________________
gosia
alis 14:40, 20 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Gosiu, właśnie o Tobie pomyślałam, żeby zobaczyć co działasz w ogródku, a tu proszę, masz wsparcie Toszki, słuchaj jej, a będziesz mieć pięknie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
makadamia 14:42, 20 maj 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Hmm, mocno. Daj znać czy się dobrze przyjmą, to i jak zacznę tak dzielić

A tak w ogóle, to się witam i chciałabym powiedzieć, że Twój ogródek robi bardzo sympatyczne wrażenie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
goska 14:44, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
alis napisał(a)
Gosiu, właśnie o Tobie pomyślałam, żeby zobaczyć co działasz w ogródku, a tu proszę, masz wsparcie Toszki, słuchaj jej, a będziesz mieć pięknie


Dziękuję posłucham na pewno już zerknęłam mniej więcej na niektóre propozycje i są przecudne... w wolnej chwili zasiądę i może nawet coś uda mi się rozrysować

Alu mam 2 letniego brzdąca i ogarnięcie jego i ogródka to nie lada wyzwanie hehe
____________________
gosia
goska 14:46, 20 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
makadamia napisał(a)
Hmm, mocno. Daj znać czy się dobrze przyjmą, to i jak zacznę tak dzielić

A tak w ogóle, to się witam i chciałabym powiedzieć, że Twój ogródek robi bardzo sympatyczne wrażenie


Witam dam znać na pewno. Już się stresuję czy się przyjmą
____________________
gosia
BasiaLT 14:57, 20 maj 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Nieziemskie są te propozycje przesłane przez Toszkę. Też sobie podejrzałam. Oczy nie idzie oderwać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies