Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród u Gosi ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród u Gosi ;)

gosiacz22 02:09, 23 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam,
Zaczęlam nasadzenia ale utknęłam w pewnym pkt i nie wiem co dalej. Na początku skarpy od zachodu wsadziłam świerka białego Rainbow end, pod nim jałowciec płożący Golden Carpet 6 sztuk, potem kosodrzewinę Pumilo (wlasnie jaki odstep od niej zachować) na górze od tarasu trawy Miskanty 3 szt w równej linii a pod nimi nazakładkę 3 jałowce pospolite Gold Cone, dalej narazie jest luka a przy narożniku posadziłam dwie brzozy Youngi planuje jeszcze 3 od zachodu. Dochodzimy zatem do strony południowej na ktorej od schodów posadziłam wrzosy i kosodrzewinę. Do posadzenia zostaje mi jeszcze wierzba hakuro na pniu, 3 berberysy Red Pillar, 3 rozplenice japońskie Herbstzauber, dwie kosodrzewiny Pumilo, wrzosy, śliwa wiśniowa Nigra i hortensja Vanilie Fraise. Te rosliny mam juz zakupione. Jeszcze bardzo podobami sie rozyjska szałwia i lawenda. Nie wiem comam posadzić dalej naskarpie od zachodu pomiedzy brzozą, miskantem i jałowcem gold Cone.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 02:11, 23 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
W ramach przypomnienia skarpa ma od zachodu 10 m a od południa 5m schody i 5 m czyli razem 10 m i 2 m szerokosci.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 02:13, 23 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Pomozecie? ;(
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 14:45, 23 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Zdjęcia z nasadzeniem częściowym
od zachodu


Tutaj gdzie ten rózowy patyczek planuje jeszcze jedną brzozę. Pomiedzy wlasnie ta brzozą a jałowcem nie wiem co posadzić.
[img
size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/147/1475518/original.jpg[/img]
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 14:47, 23 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Od południa wsadziłam wlasnie te brzozy kosodrzewinę i wrzosy(jeszcze nie skończyłam nasadzeniem bo komary za bardzo gryzły


Po drugiesj stronie od schodów też zamierzam wsadzic jeszcze wrzosy i wierzbe hakuro.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 14:49, 23 lip 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Do posadzenia zostaje mi jeszcze wierzba hakuro na pniu, 3 berberysy Red Pillar, 3 rozplenice japońskie Herbstzauber, dwie kosodrzewiny Pumilo, wrzosy, śliwa wiśniowa Nigra i hortensja Vanilie Fraise. Te rosliny mam juz zakupione. Nie wiem tylko gdzie je posadzić. Co jeszcze proponujecie dosadzić?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Magleska 15:54, 23 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Witam ładnie Ci idzie niestety nie pomogę w projektowaniu , bo nie umiem jeśli mogę coś doradzić , to oglądaj dużo wizytówek i innych ogrodów i napewno wpadnie Ci jakiś pomysł , najważniejsze ,żeby Tobie się podobało najwyżej będziesz zmieniać ,przesadzać itp. ( ja tak robię non stop moje roślinki się przeprowadzają ) pozdrawiam
Ps . Bardzo ładny ten kawałek przy schodach z wrzosami i brzozami ,ja bym tam dosadziła jeszcze jedną taką brzozę i po drugiej stronie odbicie lustrzane
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
gosiacz22 00:43, 04 wrz 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 00:46, 04 wrz 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Zastanawiam się jeszcze co posadzić z przodu domu pomiędzy magnolią a m.in. klonami globosum, może coś iglastego...
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 00:55, 04 wrz 2017


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Mam jeszcze nie zagospodarowaną w ogóle prawą stronę obok domu. Z przodu obok garażu nic nie sadzę ( w sensie nie robię żadnej rabaty) ponieważ zastanawiamy sie czy nie położyć kostki tam gdzie szambo,żeby zrobić parking na samochód. Natomiast mogłabym coś posadzić trochę dalej obok domu, może jakieś drzewa na pniu wiśnię osobliwą 'umbraculiferę'bo bardzo mi się podoba...
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies