Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Tuje od strony północnej (cień, półcień)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tuje od strony północnej (cień, półcień)

Kosi_Mazaki 08:26, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 3
Witam wszystkich serdecznie.

Od niedawna jestem posiadaczem działki. Muszę odgrodzić się od sąsiada od strony północnej - cień.
W pierwszej wersji chciałem posadzić cisy ale kiedy zacząłem czytać, iż są one trujące - ze względu na dzieci - szybko z nich zrezygnowałem.
W grę wchodzą wyłącznie tuje, które z nich "poradzą" sobie z cieniem. Doradźcie proszę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
____________________
Gardenarium 08:53, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z cieniem to trudna sprawa, tuja będzie się z powodu braku światła ogałacać,tak jak u mnie. Mam problem bo od dołu już nie mają moje żywopłoty gałęzi.

Trujący cis - posadź odmianę Hilli, nie ma owoców, a igieł to dzieci w zasadzie nie jedzą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kosi_Mazaki 09:11, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 3
Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy występują inne odmiany cisów bez owoców? Przeczytałem, że Hilli po 10 latach osiąga wzrost do 1,5 m... trochę mało jak na żywopłot
Niestety dom zabiera światło stąd mój problem
____________________
Kosi_Mazaki 20:03, 27 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Trujący cis - posadź odmianę Hilli, nie ma owoców, a igieł to dzieci w zasadzie nie jedzą.


Bardzo dziękuję pani Danuto za poradę. Właśnie przyjechały śliczne sadzonki Hillii. Już mam co robić w najbliższy weekend
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies