Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

Pola 10:59, 15 maj 2016


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
OlgaKol napisał(a)

Dzięki Jolu za odpowiedź Prawdziwe wydatki szkolne dopiero przede mną - syn w tym roku kończy gimnazjum. Ale mam nadzieję, że uda mi się zrobić altanę moich marzeń w najbliższych 2-3 latach. Muszę tylko przekonać męża - co nie będzie łatwe.
Muszę mu pokazać zdjęcia Twojej werandy.

Dobra strategia......jak mojemu emusiowi pokazywać zaczęłam fotki z ogrodowiska to zaczął mocno się angażować w ogród
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
OlgaKol 11:36, 15 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Z racji tej, że mam mały ogród staram się wyszukiwać małe drzewa lub takie, które można ciąć.
Oto kilka mojej kolekcji
Najpierw klony
1) Klon jawor "Brilliantissimum" - u mnie 5 lat


2) Klon japoński "Red wine" - kupiony w Castoramie 4 lata temu jako maleńki krzewik


3) Klon jesionolistny "Flamingo" - również 4-ro letni, niestety nie bardzo mu u mnie pasuje - ciągle choruje


4) Klon japoński "Garnet" - kupiony w zeszłym tygodniu (to już trzeci taki klon w mojej kolekcji (pierwszego spaliło zeszłoroczne słońce, drugi przemarzł w tym roku, choć nie było zimy), ale nie poddaję się - do trzech razy sztuka


Buki

5) Buk czerwony "Purpurea Pendula" - uwielbiam go - kupiony 4 lata temu na pniu 2,2m

6) Buk czerwony "Purple Fountain" - również 4 lata


7) Buk pospolity "Pendula" - po zakupieniu okazało się, że to będzie ogromne drzewo, więc wsadziłam go poza ogrodzeniem - na polu. U mnie 2 lata

8) Buk pospolity "Purpurea Tricolor" - 4 lata - bardzo ładne listki wiosną. Zdjęcie robione przy silnym wietrze


Pozostałe
9) Grab "Pendula" 2m - 2 lata

10) Tamaryszek francuski - tuż przed kwitnieniem. W naturze jest krzewem - ja wyprowadziłam go na drzewko. Co rok tnę go po przekwitnięciu

11) Jabłoń ozdobna "Malus Royality" - 2 lata, oraz wiąz"Wredei" - jeszcze malutki , niestety słabo znosi upały

____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 12:02, 15 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Ciąg dalszy mojej prezentacji

1) Śliwa "Pissardi" - kupiona w zeszłym roku na jesieni


2) Morwa biała "Pendula" - 2 lata. W tym roku obcięłam ją "na łyso", ponieważ rośnie jak szalona. Będę ją prowadzić w górę - tak żeby miała ok 2m



3) Głóg "Paul's Scarlet"- u mnie 3 lata


4) Wierzba "Hakuro-nishiki" - u mnie 5 lat. Przycinam ją co najmniej 4 razy w sezonie. jest całe czas małą kulką

6) Irga - dwie odmiany szczepione na jednym pniu - jedna krzaczasta, druga zwisająca - 2 lata. Piękna cały rok.

7) Trzmielina - również dwa szczepy na jednym pniu (cięta w kulki)


8) Na koniec moje modrzewie (jeden zwisający, drugi kulisty) oraz karagana "Walker" - również miniaturowe



____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 12:06, 15 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Karol99 napisał(a)
Czekam z niecierpliwością na fotki klonów


Już są wklejone
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
donia76 12:14, 15 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Przyszłam i ja się przywitać bardzo ładnie u ciebie czyściutko i roślinki zadbane widać że masz talent ogrodniczy
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
bella 12:23, 15 maj 2016


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Olga piękny ogród, czyściutko, wszystko poukładane. pozdrawiam. Bede częstym gościem w Twoim ogrodzie.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
dominika_ 12:24, 15 maj 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Niesamowita kolekcja, z chęcią obejrzalabym na żywo
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
OlgaKol 12:25, 15 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Moja fontanna - szumek wody bardzo mnie relaksuje.
Wczoraj montowana - dlatego ta trawa taka zdeptana

____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 12:25, 15 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
dominika_ napisał(a)
Niesamowita kolekcja, z chęcią obejrzalabym na żywo

Zapraszam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Pola 12:30, 15 maj 2016


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
W moim małym ogrodzie mam 14 drzew wszystkie trzeba ciąć, ale najbardziej mnie zaskoczyła Pissardi bo to potwór, rośnie jak na drożały, nawet nigry nie mają takiego wzrostu. Kloniki też dwa mi wypadły ale teraz 4 posadzone dają radę. Fajne fotki macham....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies