Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tonący w bieli

Pokaż wątki Pokaż posty

Tonący w bieli

Makao_J 10:27, 09 mar 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A będziesz moczyła w herbatce rumiankowej nasiona pomidorów ?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
aniasmyk 15:49, 09 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Aniu wlasnie nie chciało mi się. W zeszłym roku moczylam ale teraz podleje ziemie herbatką.
____________________
Ania Tonący w bieli
aniasmyk 15:51, 09 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Teraz wykopałam zdołowane doniczki i mam takie rodzinki. Zagrażają moim uprawom?
____________________
Ania Tonący w bieli
Makao_J 16:04, 09 mar 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nie mam pojęcia co to za rodzinka
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
aniasmyk 17:26, 09 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Znalazłam- to Symphilids (Hanseniella ivorensis) szkodnik... zajada się korzonkami moich roślinek. Co teraz? Trzeba go zwalczać chemią a ja tam chcę sadzić ;(
____________________
Ania Tonący w bieli
gabriela_kra... 08:58, 10 mar 2017


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
aniasmyk napisał(a)
Znalazłam- to Symphilids (Hanseniella ivorensis) szkodnik... zajada się korzonkami moich roślinek. Co teraz? Trzeba go zwalczać chemią a ja tam chcę sadzić ;(


Witaj Aniu,

ja bym chyba jednak zastosowała chemię i odczekała okres karencji z sadzeniem. Chyba to lepsze niż zjedzone korzonki

A swoją drogą widzę, że już cudnie działasz z rozsadami. Ja nie mogę się zabrać za to, ale mam duży brzuch więc jestem usprawiedliwiona
A najgorsze jest to, że zapomniałam o pomidorach...zamówiłam na początku lutego i jakoś dwa dni temu mi się przypomniało, że nadal nie mam nasionek. Zadzwoniłam do pomidorlandii i Pani mi powiedziała, że nie zaznaczyła sobie, że opłacone (w systemie ciągle z adnotacją "czeka na wpłate") i dopiero po moim telefonie powiedziała, że wysyłają...i nadal nic nie dotarło...

Narobiłaś mi ochoty na agapanty. Bardzo je lubię w bukietach florystycznych, ale może czas na nie u mnie w ogrodzie.

Szkoda, że sie nie zmówiłyśmy na temat mebli - chętnie bym odkupiła Teraz M robi mi ławki do ogrodu...nie mogę się doczekać efektów.

Będę zaglądać. Buziaki
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
aniasmyk 08:01, 18 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Hej Gabi
kupiłam nawet chemię, ale jak przeczytałam ulotkę to odłożyłam na bok... wolę podgryzione korzonki...
Posadziłam tam cebulę, więc mam nadzieję, że nie będzie im smakowała obsadzę wszystko aksamitkami i podleję jakimś Bioczosem czy innym Himalem... mam nadzieję, że się wyniosą...

Na pomidory masz jeszcze czas - najpóźniej do 29 marca. To wg Czuksanowa najlepszy dzień na wysiew pomidorów. Ja będę jednak dosiewała bo kilka mi nie wykiełkowało...

Zawsze chciałam agapanty ale do gruntu, jak przeczytałam, że u nas odpada to odpuściłam... ale cały czas za mną chodziły to dam im szansę w donicy

Meble poszły w 24h, sama się nie spodziewałam Pojechały do Żywca, mają zadaszenie i widok na góry

Zapraszam :*
____________________
Ania Tonący w bieli
frezja 09:23, 18 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
aniasmyk napisał(a)
Teraz wykopałam zdołowane doniczki i mam takie rodzinki. Zagrażają moim uprawom?

Aniu, zadaj pytanie na wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii
____________________
Ewa - Ogrodowy song
gobasia 09:50, 18 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Jeśli to były nie posiane doniczki to mogłaś polać wrzątkiem...bo do mikrofali pewnie by sie nie zmiescily
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
aniasmyk 07:58, 19 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Ewa dzięki
Gobasia doniczki były z tulipanami, zdołowane na zimę, ale robaczki nie były w doniczkach, tylko przy doniczkach- z zewnątrz, w tym dołku. Mogłam polać, gdybym wiedziała że je tam znajdę nie wpadłam na to
____________________
Ania Tonący w bieli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies